Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Charytatywny Turniej Futsalu w Czchowie

2014-03-24

W życiu napotykamy na różne sytuacje, niektóre przepełnione są radością, a inne smutkiem i trwogą. Właśnie do tej drugiej, smutnej wiadomości należała informacja o chorobie Filipka Gwoździa.... Niespełna pięć miesięcy temu, lekarze zdiagnozowali nowotwora węzłów chłonnych – ziarnicę złośliwą u czteroletniego Filipka. Chłopiec wraz ze swoją rodziną, pomimo wielu trudności, które stają na ich drodze, dzielnie stawia czoła chorobie. Walczy i tylko myśli o tym, że już wkrótce wróci do domu, a potem do przedszkola, i że wszystko będzie jak dawniej.

 

Nikt z nas nie chciałby być na ich miejscu, nawet nie wyobrażamy sobie, co Oni czują i przeżywają. Niektórzy z nas są rodzicami, i truchleją na samą myśl o jakiejkolwiek chorobie swojej pociechy. A Oni? A Oni wierzą i walczą!

 

A my? My jako społeczeństwo reagujemy, wspieramy ich i dajemy znać, że mogą na nas liczyć! Wspaniałym tego przykładem był Charytatywny Turniej Futsalu rozegrany 21 marca – w pierwszy dzień wiosny – na hali PG w Czchowie. W Turnieju wzięło udział 15 drużyn, czyli blisko 100 osób. Oficjalnego otwarcia dokonał zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta, a potem przez niespełna sześć godzin rozgrywano mecze. Około 23-ciej symbolicznie uhonorowaliśmy zwycięzców Turnieju.

 

Ktoś może powiedzieć – to wszystko? Nie, to nie wszystko. Było jeszcze coś, czego może doświadczyć tylko ten, kto włączył się w naszą akcję. Na rozpalonych twarzach chłopców i mężczyzn malowała się chęć niesienia pomocy, udziału w czymś dobrym, a poprzez ducha sportu, który ich przepełniał, pokazywali, że zawsze można pokonać przeciwnika. Był sens i wiara w człowieka, w człowieka czułego na nieszczęście bezbronnego dziecka, w „małego" człowieka, ale o wielkim sercu.

 

Czy trudno pomóc, choćby w taki sposób, jak sportowe rozgrywki? Nie, wręcz przeciwnie, a wszystko to, dzięki otaczającym nas ludziom, którzy na samą wiadomość o organizacji Turnieju - odpowiadali tak, oczywiście. Telefonując do różnych osób, zawsze spotykaliśmy się z aprobatą i chęcią pomagania. Każdy dołożył jeszcze jedną cegiełkę „dobra" i tak się to udało.

 

W imieniu organizatorów Turnieju dziękuje zawodnikom drużyn - Piast Czchów I, Miedziowi Tarnów, Dzikie Lwy, Temida Złota, Tiger Team, Ks Szovia, Tymon Tymowa, OSP Czchów, Space, Góralmet, Starsi Panowie, Lindo Team, Piast Czchów II, Joga Bonito, LKS Uszew, dziękuję osobom, które pomimo, iż nie brały udziału w rozgrywkach wsparły naszą inicjatywę, dziękuję sędziom – Krzysztofowi Piertas, Piotrowi Pytka, Tomaszowi Sopata i Andrzejowi Brzyk, a przede wszystkim Pawłowi Ciurze za ogromne zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Turnieju.

 

Jeszcze raz dziękując wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w realizację Charytatywnego Turnieju Futsalu przesyłam najlepsze życzenia oraz zapewniam, że dobro powraca ze zdwojoną siłą.

 

Elżbieta Ogiela

foto Jerzy Wojakiewicz

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31