Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Rajd Polski Historyczny

2018-08-30

O prestiżu Rajdu Polski Historycznego świadczy fakt, że wśród startujących jest wiele zgłoszeń spoza naszego kraju. Na trasach wokół Wieliczki będą rywalizować nie tylko najlepsze polskie załogi
w rajdach na regularność, jak mistrzowie Polski w Historycznych Rajdach na Regularność Stanisław
i Anna Postawkowie, czy zeszłoroczni zwycięzcy Rajdu Polski Historycznego, Marcin i Mateusz Stryczakowie, ale także czołowe europejskie pary z Christianem Crucifixem i Josephem Lambertem na czele.

 

Rok temu zawodnicy mieli do przejechania prawie tysiąc kilometrów, z czego prawie sześćset stanowiły próby Testu na Regularność. Tym razem łączna trasa rajdu wynosi ponad tysiąc trzysta pięćdziesiąt kilometrów, w tym prawie osiemset to odcinki RT.

 

Po raz pierwszy – Rajd Polski Nowych Energii

 

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Rajd Polski Nowych Energii, który jest eliminacją FIA
E-Rally Regularity Cup. Na liście zgłoszeń nie mogło zabraknąć jednego z najlepszych w tej dziedzinie, Artura Pruska, który będzie pilotowany przez innego znakomitego kierowcę w rajdach alternatywnych źródeł energii, Łukasza Nytko.

 

Start 29 sierpnia w Krakowie

 

Rajd tradycyjnie rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Następnie odbędą się trzy nocne odcinki na trasie od Rudawy do Cholerzyna.

 

- Jako Motowizja wspieramy rajdy na regularność już od dłuższego czasu. Uważamy, że jest to, atrakcyjna dyscyplina sportu samochodowego zarówno dla widzów, jak i startujących. Rajd Polski Historyczny to niezwykle renomowana impreza nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Bardzo dobrze, że powstał także Rajd Polski Nowych Energii. Takie wydarzenie może bardzo pomóc w promocji samochodów z alternatywnymi źródłami energii. Jako, że sam od kilku lat startuję w rajdzie, wiem jak wymagające są odcinki Rajdu Polski Historycznego. W tym roku postanowiłem sprawdzić się za kierownicą samochodu elektrycznego w ramach Rajdu Polski Nowych Energii – mówi Krzysztof Mikulski, Prezes Motowizji.

 

Czwartek będzie krytycznym dniem rajdu. Pierwsze załogi ruszą spod Solnego Miasta w Wieliczce
o godzinie 9:00, by zakończyć jazdę przed 2:00 w nocy następnego dnia. Startujący będą mieli przed sobą ponad pięćset siedemdziesiąt kilometrów do pokonania i prawie czternaście godzin jazdy
z przerwami na odpoczynek w Czchowie, Starym Sączu, Gorlicach i Żegocinie.

 

Kolejnego dnia załogi udadzą się w kierunku Podhala. Do przejechania będzie w sumie niecałe czterysta kilometrów, a trasa będzie biegła przez takie miejscowości jak Biały i Czarny Dunajec czy Kasinka Mała.

 

W sobotę nastąpi ostatnia faza rajdu. Trasa ostatniego etapu liczy sobie ponad dwieście kilometrów, a meta będzie w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, gdzie odbędzie się także wystawa pojazdów zabytkowych z okazji 110-lecia Automobilklubu Krakowskiego.

 

Po raz siódmy startujemy z Rynku Głównego w Krakowie, dzięki pomocy miasta Krakowa. Miejsce to zachwyca swoim urokiem zawodników z kraju i świata. W tym roku startujący będą mieli więcej odcinków nocnych. Po raz pierwszy ruszamy z edycją Rajdu Polski Nowych Energii w formule Mistrzostw Europy. Do rywalizacji staną zawodnicy z czołówki Europy jadący Teslą S90D, Renault Zoe, Kią Soul, Fiatem 500e, Volkswagenem eGolf czy Nissanem Leaf. Na starcie zobaczymy również hybrydowe Toyoty Auris jadące w Toyota Media Cup. Zapraszamy wszystkich 29 sierpnia o godz. 17:30 na Rynek Główny i 1 września do Muzeum Lotnictwa o godz.14:00, gdzie będzie meta rajdów” - mówi Erwin Meisel, dyrektor Rajdu Polski Historycznego.

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje Ci pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Stacja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację, Auto na wybiegu – program, w którym moda łączy się z motoryzacją czy Auto portret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander 'Ostry' Ostrowski oraz Przyjazne Motocyklistom – program prowadzony przez Roberta Skawińskiego i Olgę Kutz). Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z wyścigów serii Monster Energy NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany , Euroformula Open – komentowane przez Michała Budziaka i Szymona Tworza, a także relacje z wyścigów Formuły E, FIA ERC, FIA WTCR, FIM EWC, IOM.

Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na platformie nc+ na pozycji 124,
w Orange TV – pozycja 128 oraz 136, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, w Vectra – pozycja 215,
w Multimedia Polska – kanał 127, w TOYA na kanale 32, w Netii na kanale 81 oraz w Inea na kanale 532 jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport oraz w player.pl – pakiet Moto, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT, WP Pilot. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

www.motowizja.pl 

www.facebook.com/motowizja

www.youtube.com/c/motowizjahd 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Karwacka – tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930