Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Wernisaż Prac Henryka Bicz-Święcickiego - „Na bojowym szlaku” - relacja

2018-09-24

Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Czchowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury we Wrocławiu. Nad całym wydarzeniem pieczę sprawowała jednocześnie Prezes Stowarzyszenia jak i Dyrektor MOKSiRu wraz ze swoimi pracownikami i członkami Stowarzyszenia. Trzeba przyznać, że na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób. Gościliśmy władze samorządowe gminy: Burmistrza Czchowa Marka Chudobę, Zastępcę Burmistrza Tadeusza Płachtę, Sekretarza Gminy Jarosława Gurgula,  Radnych Rady Miejskiej w Czchowie, Sołtysa Piaski-Drużkowa Ryszarda Gałka, Członków Stowarzyszenia. Oczywiście w spotkaniu licznie wzięli udział mieszkańcy Piaski-Drużkowa, zaproszeni goście na wernisaż oraz artyści dzięki, którym wydarzenie miało swój niesamowity charakter: Henryk Bicz-Święcicki, Katarzyna Szklarz oraz Michał Górka.

Czwartkowe spotkanie było jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Piaskach-Drużkowie na przestrzeni kilku lat.

Remont pomieszczeń, który został zrealizowany dzięki środkom finansowym z  UE oraz Gminy Czchów wart był zaangażowania społecznego wielu osób ze Stowarzyszenia i pracowników UM w Czchowie. Drzwi, posadzki, podłogi, ściany i inne elementy budynku są odnowione i nadają pomieszczeniom sfatygowanym przez czas, nowego, świeżego wizerunku.

Mamy nadzieję, że mieszkańcom Piaski-Drużkowa spodobał się obiekt i zachęcamy ich gorąco do współpracy.  

W trakcie spotkania Burmistrz Czchowa „przekazał” mieszkańcom Piaski-Drużkowa obiekt, zachęcając do wspólnych inicjatyw mających na celu rozwój społeczno-kulturalny miejscowości. Zachęcał do podejmowania współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, któremu podziękował za zaangażowanie w realizację projektu.

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowania Sołtysowi Piaski-Drużkowa Ryszardowi Gałkowi. Podziękowanie wraz z okolicznościowym dyplomem za 30-letnią służbę mieszkańcom wsi Ryszard Gałek otrzymał z rąk Burmistrza Czchowa.

Główną część spotkania rozpoczęliśmy od podziękowań dla Henryka Bicz-Święcickiego, który od 14 lat odwiedzając rodzinne strony dzieli się z nami swoją pasją. Wyrazy uznania, okolicznościowy dyplom oraz kwiaty artyście złożyli Burmistrz Czchowa oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Następnie Henryk Bicz-Święcicki zabrał nas wszystkich zarówno w sentymentalną jak i historyczną podróż po swoich zbiorach, wśród których były obrazy wykonane przez artystę, jak i zbiory kolekcjonerskie – autografy, listy gratulacyjne, szkice i obrazy, a także rękopis jego książki. Wystawę, na której zgromadzone są dzieła będzie można obejrzeć do połowy października w dworze w Piaskach-Drużkowie po uprzednim skontaktowaniu się z MOKSiRem (tel. 14 6843188).

Kolejnym ważnym punktem było wręczenie przez Henryka Bicz-Święcickiego w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury we Wrocławiu „Nagród Wrześniowych Wrocławia za rok 2018”. Nagrody zostały wręczone Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Czchowie Włodzimierzowi Rabiaszowi za całokształt pracy w samorządzie i propagowanie kultury oraz Radnemu Rady Miejskiej w Czchowie Władysławowi Osadzie za wspieranie inicjatyw kulturalnych.  W tym miejscu warto przypomnieć kto w ubiegłych latach miał zaszczyt przyjąć  Nagrody Wrześniowe, byli to: Marek Chudoba, Elżbieta Ogiela, Władysława Skorupska, Andrzej Goryca, Joanna Dębiec, Andrzej Grabowski, Maria Rościecha, Ewa Godlewska, Jerzy Skarżyński, Teresa Horzymek, Tadeusz Płachta, Lucyna Krzyżak, Jarosław Gurgul, Teresa Kasińska.

To nie koniec emocji jakie zostały przygotowane. W niesamowity klimat wprowadził nas „Duet Sile”. Dźwięki skrzypiec, harfy i mandoli oczarowały publiczność. Muzyka irlandzka i bretońska w wykonaniu Katarzyny Szklarz i Michała Górki idealnie wpisała się zarówno w duchową część wydarzenia jak i w tą materialną. Mamy nadzieję, że właśnie tutaj w Piaskach-Drużkowie nie raz będziemy gościć naszych muzyków, którym serdecznie dziękujemy za występ.

Podziękowania składamy także osobom i firmom, które pomagały nam w przygotowaniach miejsca do wydarzenia. Dziękujemy: Tadeuszowi Orłowiczowi – Zakład Doskonalenia Zawodowego w Czchowie, Małgorzacie i Józefowi Góral – Przedsiębiorstwo GóralMet, Piotrowi Krężołkowi – Sklep Przemysłowo-Budowlany Chemax, Władysławowi Osadzie – Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa OSADA EKOPOL oraz pracownikom Urzędu Miejskiego w Czchowie.

Spotkanie upływało w miłej atmosferze, ciepłych rozmowach i myślę, że wielu z nas po prostu „zakochało się” w tym miejscu, któremu poniekąd nadaliśmy taki niesamowity klimat. Wszystkim dziękujemy za udział w wydarzeniu i zachęcamy do współpracy!

W imieniu organizatorów

Elżbieta Ogiela 

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930