Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

A już w sierpniu...
2021-06-29


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Święto kobiet - brawa, szał i owacje!

2019-03-12

Spotkanie rozpoczął „czarujący występ” Tadeusza Płachty Zastępcy Burmistrza, który w arcyciekawy sposób przywitał wszystkie panie. Były brawa, szał i owacje, a potem podwieczorek przy mikrofonie. Ten bardzo miły i humorystyczny wstęp rozbawił publiczność i jednocześnie zaciekawił co wydarzy się dalej.

W dalszej części usłyszeliśmy zapomniane dziś skarby polskiej piosenki retro - ich piękne melodie i nieoczywiste teksty. W skład duetu, który wystąpił weszli: wokal Beata Horwat i fortepian Wiesław Gertner. Koncert nawiązywał do audycji radiowej pod tytułem ,,Podwieczorek przy mikrofonie”, która była nadawana jeszcze przed II wojną światową, po wojnie na antenę weszła dopiero w 1958 r. Tak się złożyło, że właśnie Wiesław Gertner był jednym z akompaniatorów „Podwieczorku…” i wykonywał na żywo melodie, które słyszeliśmy w audycji.

Recital, który był wykonany w Czchowie - to piosenki od tzw. ,,Starego Kina” do lat 70-tych XX wieku. Usłyszeliśmy utwory z najlepszego okresu polskiej piosenki. Repertuar obejmował m.in. utwory Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Sławy Przybylskiej, Anny German, Ireny Santor, Teresy Tutinas, Ireny Kunickiej. W ostatniej muzycznej odsłonie Święta Kobiet publiczność domagała się piosenek „na bis”. Swój zachwyt okazywała owacjami na stojąco. Artyści wykonali kolejne utwory, przy których publiczność lekko kołysała się i śpiewała. Finałem koncertu było wspólne zdjęcie - publiczności i artystów.

Po zakończeniu części artystycznej Burmistrz Czchowa Marek Chudoba złożył paniom serdeczne życzenia, podkreślając, że słowa zawarte w prezentowanych piosenkach to również Jego życzenia dla wszystkich kobiet! I tak jak na wstępie pisaliśmy aby tradycji stało się zadość – tulipany i drobne upominki wraz z życzenia – zostały przekazywane osobiście miłym paniom przez Marka Chudobę Burmistrza Czchowa oraz Tadeusza Płachtę Zastępcę Burmistrza.

  

„Drogie Panie! Z okazji Waszego święta składamy serdeczne życzenia zdrowia, miłości, pogody ducha oraz sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym. Niech ten dzień i każdy kolejny będzie wyjątkowy i pełen uśmiechu” życzy organizator spotkania Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Do zobaczenia za rok!

Kalendarz wydarzeń
<< Marzec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031