Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Obchody uroczystości 3 Maja w Czchowie

2019-05-08

Obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w gminie Czchów rozpoczęliśmy od udziału w mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą celebrował i kazanie wygłosił ks. Ryszard Biernat proboszcz parafii Czchów. Po zakończeniu uroczystości w kościele i przejściu do sali kina Baszta odśpiewaliśmy hymn Polski w asyście Pocztów Sztandarowych OSP i Szkół z terenu gminy Czchów przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej.

Wśród osób, które zaszczyciły nas swoją obecnością byli przedstawiciele gminnych władz samorządowych: Marek Chudoba Burmistrz Czchowa, Alicja Mordarska Przewodnicząca Rady Miejskiej, Radni Rady Miejskiej w Czchowie, Tadeusz Płachta Zastępca Burmistrza Czchowa, Jarosław Gurgul Sekretarz Gminy Czchów a także harcerze, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz kierownicy gminnych instytucji i referatów Urzędu Miejskiego w Czchowie. Niezmiernie ważnymi gośćmi uroczystości patriotycznej byli realizatorzy części artystycznej, a więc: przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Jurkowie, uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach, rodzice dzieci i młodzieży oraz Czchowska Grupa Śpiewacza.

            Uczczenie tak ważnego wydarzenia jakim jest 228 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest pewnego rodzaju tradycją w naszej gminie. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha”. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie.  

3 maja 2019 roku spotykaliśmy się aby razem świętować i w radosny sposób podkreślić, że były i są w państwie Polskim siły, dla których Polska miała i ma nadal swoją wymowę patriotyczną. Część artystyczna składała się z kilku różnorodnych scen muzycznych oraz z występu najmłodszych mieszkańców naszej gminy przedszkolaków z Jurkowa.

            Wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach w następujących konfiguracjach:

*    Zespół Smyczkowy Violetty Synycji w składzie: Kornelia Kukuś, Maria Miłkowska, Karolina Janusz, Aleksandra Bienias, Karolina Kutypa, Karol Krawczyk, Lena Włudyka, Katarzyna Sanek, Magdalena Tabaszewska, akompaniament - Tetiana Yurynets,

*    Zespół Kameralny Grzegorza Jakieły w składzie: Emilia Hawryłko, Norbert Gurgul, Maksymilian Franczyk, Antoni Dzień, Artur Dudzik,  

*    Duet Skrzypcowy Katarzyny Sałapy w składzie: Jadwiga Czarnecka oraz Marianna Styrna,

*    Miranda Konstancja Szczepańska z klasy altówki Ewy Borcz oraz Izabela Gurgul z klasy skrzypiec Grażyny Zubik,

*    Miranda Konstancja Szczepańska, akompaniament Krystyna Man Li Szczepańska,  

*    Awaz Lila Szczepańska z klasy wiolonczeli Oresta Brylińskiego, akompaniament Krystyna Man Li Szczepańska przy fortepianie,

*    Krystyna Man Li  Szczepańska.

Ten niezwykły koncert, którego byliśmy świadkami, wzruszył publiczność, która nagradzała owacjami artystów – uczniów i nauczycieli. Koncert pokazał również jak dynamicznie rozwija się szkoła i jaki wysoki poziom artystyczny  prezentuje. Korzystając z okazji serdecznie dziękuję uczniom, nauczycielom oraz dyrektorowi Szkoły Muzycznej w Domosławicach Kazimierzowi Wojnickiemu i zastępcy dyrektora Markowi Percowi za przygotowanie tego wyjątkowego koncertu, dziękuje za miłą i dobrą współpracę.

            Program artystyczny, który przedstawili najmłodsi mieszkańcy naszej gminy reprezentujący Publiczne Przedszkole w Jurkowie, pokazał co dla małych dzieci oznacza Polska! Wiersze, piosenki, tekst odczytywany przez narratora dopełnił pięknie wykonany polonez. Występ pięcio- i sześcio-latków dostarczył wielu pozytywnych emocji zarówno publiczności jak i rodzicom dzieci. Trzeba przyznać, że niemal każdy widz szczerze się uśmiechał. Serdecznie dziękuję dzieciom, nauczycielom: Jadwidze Szpili, Natalii Przychockiej, Teresie Kołodziej oraz dyrektor przedszkola Magdalenie Michalczyk za przygotowanie i przedstawienie pięknej lekcji historii oraz wykonanie wymownej dekoracji, dziękuję również rodzicom za pomoc w organizacji wydarzenia, a także  Małgorzacie Wolak za ufundowanie słodkości dla dzieci.

Na zakończenie gminnych uroczystości wystąpiła Czchowska Grupa Śpiewacza prezentując trzy utwory: „Wisło moja”, „Marsz Polonia”, „Gdy raz 3 Maja”. Występ grupy ucieszył publiczność, był wesoły i doniosły. W tym miejscu warto przypomnieć, że Czchowska Grupa Śpiewacza powstała w 2018 r., a jej członkowie spotykają się raz w tygodniu i kultywują tradycje śpiewacze naszego regionu. Podczas majowego występu z grupą wystąpił gościnnie Czesław Żurek (akordeon). Serdecznie dziękuję całej grupie za piękny występ.

Gminne obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dobiegły końca około godziny 14-tej. Serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym gościom oraz osobom zaangażowanym w realizację uroczystości, za obecność i wspólne świętowanie tej podniosłej Rocznicy.

 

 Elżbieta Ogiela

 

PODZIĘKOWANIA

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w Obchodach 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a w szczególności dziękujemy:

- Pocztom Sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu Gminy Czchów,

- druhom Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej i jej kapelmistrzowi Eugeniuszowi Grzance,

- zuchom, harcerzom, młodzieży szkolnej.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przedstawienie części artystycznej.

Elżbieta Ogiela

Dyrektor MOKSiR w Czchowie

 

 

 

Zapraszamy na foto relację.

 

Fot. Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930