Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Baszta Jazz Festival sobota

2019-07-15

Kolejną muzyczną ucztę przyniosła sobota. Na słuchaczy czekały występy uczestników konkursu dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych  „O Złotą Basztę”, które poprzedzały próby z sekcją. W komisji konkursowej zasiadły takie osobowości jazzowe jak: Wojciech Kamiński, Mark Shepherd, Roman Bartnicki, Wojciech Groborz oraz Marek Michalak. Wysoki poziom i uzdolnienia muzyczne uczestników znacznie utrudniły Komisji dokonanie wyboru. Ostatecznie I miejsce zajęła – Judyta Pisarczyk, II - Szymon „Bora”, a III - Jakub Dyba. Gratulujemy laureatom.

Sobotni koncert rozpoczęła młoda, zdolna wokalistka Judyta Pisarczyk utworem „Round midnight”. Tuż przed jej występem Przewodniczący Komisji Konkursowej Marek Michalak wraz z dyrektorem MOKSIRu wręczyli laureatom nagrody i pamiątkowe dyplomy.

            Następnie zaprezentowała się Ola Music Concept Orchestra, której koncert zapewnił słuchaczom dobre samopoczucie poprzez połączenie wirtuozerii i elegancji, humoru i ekspresji.

            O 20-tu edycjach Baszta Jazz Festvalu opowiadali Elżbieta Ogiela i Marcin Walkowicz zwracając uwagę, że dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dzieło, które kiedyś zapoczątkował Jacek Mazur – dyrektor artystyczny festiwalu trwa, rozwija się i na stałe wpisało się w kulturę naszego miasteczka.

W tym roku świętujemy jubileusz 20-lecia Baszta Jazz Festivalu, wiele wydarzyło się przez te ostatnie dwie dekady, były chwile radości, lata rozwoju, ale też dni smutne. Do tych dni należy 11 lipca 2018 r. wtedy zmarł Jacek Mazur - wspaniały człowiek i muzyk.

Historię festiwalu tworzyło i nadal tworzy wiele osób. W roku jubileuszowym należy wspomnieć tych nieżyjących już - Jacku Mazurze, Jerzym Pawlaku, Henryku Kornasiu oraz tych, którzy ciągle nas wspierają. Z okazji jubileuszu wyróżniliśmy osoby i instytucje, które w wyjątkowy sposób zapisały się na kartach dwudziesto-letniej historii festiwalu, są to:

Marek Chudoba – Burmistrz Czchowa, Andrzej Potępa – Starosta Brzeski, Stowarzyszenie Autorów i Wykonawców STOART, Narodowe Centrum Kultury, w imieniu Jacka Mazura Marta Mazur, w imieniu Jerzego Pawlaka Danuta Pawlak, w imieniu Henryka Kornasia Henryka Kornaś, Marek Michalak, Maria i Zbigniew Rabiaszowie, Karolina i Dawid Warchoł, Agnieszka Karecka Wojciech Goryca, Kazimierz Dudzik, Teresa Horzymek, Grażyna i Jan Walugowie, Tadeusz Płachta, Jarosław Gurgul, Agnieszka Dudek, Elżbieta Ogiela, Marcin Walkowicz, Marta Duda, Agnieszka Rzepka, Bożena Łagosz, Bernadeta Krakowska, Paulina Kumorek, Rozalia Krakowska Biblioteka - Redakcja Czas Czchowa, Joanna Dębiec, Piotr Góryjowski, Jazz Band Ball Orchestra, Boba Jazz Band, Leliwa Jazz Band, Agata Rościecha-Kanownik, Patrycja Janicka – Raciborska, Joanna Pasieka, Barbara Pasieka, Renata i Piotr Musiałowie, Maria i Eugeniusz Cieślowie, Maria i Władysław Osadowie, Krystyna i Dariusz Drożdżowie, Andrzej Czech, Antoni Baniak, Grażyna Kłósek - Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie o/w Czchowie, Twój Optyk Tarnów, Alicja i Kazimierz Malikowie, Ewa i Mieczysław Sumkowie, Alicja i Andrzej Kocoń, Małgorzata i Józef Góralowie, Teresa i Andrzej Musiałowie, Bożena i Mateusz Musiałowie, Mieszko Musiał.

Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie oraz wsparcie, które w przeciągu 20 lat naszej pracy były bardzo potrzebne i odegrały znaczącą rolę w tworzeniu życia muzycznego nie tylko w Czchowie, ale i w Małopolsce. To dzięki Waszej pomocy mogliśmy przeżyć wspaniałe chwile i dziś możemy się spotkać i czerpać przyjemność z odbioru muzyki jazzowej.

Po podsumowaniu, a tuż przed paradą na scenie festiwalowej Janusz Sołtysik i Wojciech Kamiński oddali hołd Jackowi Mazurowi dedykując Mu utwór.

Paradzie przewodził Marek Michalak, który wraz z wieloma muzykami i fanami w stylowych nakryciach głowy, uliczkami Czchowa manifestowali stary dobry jazz. Udział członków Klubu Seniora Nasza Chata nadał paradzie wyjątkowej barwy. Panie i panowie zachwycali publiczność zarówno strojem jak i innymi elementami ozdobnymi – np. szydełkowymi parasolkami. Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa już za rok na kolejną paradę! Finał parady odbył się na scenie, która jednak w tym momencie, nie pomieściła wszystkich muzyków, dlatego wraz z publicznością zebrali się przed sceną intonując wspaniałe improwizacje.

Poruszając się w tych melodyjnych i przyjemnych dźwiękach doszliśmy do rewelacyjnego koncertu Boba Jazz Band. Zgodnie z oczekiwaniami BJB nie pozostawił nikogo obojętnym, a swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci był niezwykłym przeżyciem dla publiczności.  

O 22-ej na scenie zagościł przyjaciel festiwalu, zespół który występował podczas każdej jego edycji - Jazz Band Ball Orchestra. Historia zespołu jest bardzo bogata i długa, a wykonywana przez nich muzyka porusza serca. W tym roku wystąpił w towarzystwie Basi Gąsienicy-Giewont wokalistki, aktorki teatralnej i musicalowej.

Festiwalową sobotę na Rynku zakończył Leliwa Jazz Band w projekcie z Bartkiem Szułakiewiczem i Fajnymi Dziewczynami. Ich koncert sprawił, że  świat muzyki jazzowej stał się jeszcze piękniejszy i z pewnością zapisze się w historii BJF, jako jeden z ważniejszych momentów festiwalu. W tym roku zespół obchodzi 40-lecie swoje twórczości i oczywiście z tej okazji był tort i wspólnie wyśpiewane życzenia! 

Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o dwóch ciekawych artystycznych wydarzeniach – aukcji i wystawie - realizowanych w ramach festiwalu. Aukcja prac plastycznych na rzecz baszty w Czchowie prowadzona była pomiędzy występami zespołów i trzeba przyznać, że cieszyła się zainteresowaniem. W tym roku swoje prace ofiarowały: Agnieszka Karecka, Agata Rościecha-Kanownik, Patrycja Janicka-Raciborska, Teresa Horzymek, Joanna Pasieka, Barbara Pasieka, Halina Zapart. Serdecznie dziękujemy artystkom!

Kolejne wydarzenie to plenerowa wystawa fotografii autorstwa Piotra Góryjowskiego, przedstawiająca wybitne postacie muzyczne, które gościliśmy w Czchowie w poprzednich edycjach festiwalu. Fotografie zawieszone są na rynku w obrębie Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie. Będzie je można oglądać do końca sierpnia. Gorąco zachęcamy!

Fot. Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31