Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Poznaj atrakcje turystyczne gminy Czchów!

2020-04-24

Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie

To idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać wakacyjny czas. Oferuje piaszczyste i kamienne plaże z pomostami, basen oraz wydzielone miejsca dla dzieci: płytkie zatoki i niskie baseny z fontannami.
Bogaty asortyment sprzętu wodnego (rowerki wodne, kajaki, łodzie, itp.) zapewni świetną zabawę podczas wypoczynku w słoneczne, letnie dni.
Kolejną atrakcją kąpieliska jest park linowy, z którym mogą zmierzyć się zarówno najmłodsi wczasowicze, jak i dorośli, którzy wybrali to miejsce na odpoczynek.
W tutejszych sezonowych barach serwowane są lody, napoje, przekąski dla dzieci oraz dania obiadowe; także bogata i zróżnicowana oferta noclegowa zachęca do pozostania w tym miejscu na dłużej.
Dodatkowo na terenie ogromnego obiektu znajduje się cyrkowy namiot, w którym najmłodsi mogą korzystać z dmuchanego zamku, basenu z kulkami, zjeżdżalni i trampoliny.


Dane kontaktowe:
Jurków (gmina Czchów), tel. 601 550 561, www.kapieliskochorwacja.pl
Zdjęcie: www.kapieliskochorwacja.pl

 

Miejski Park Zieleni i Wypoczynku GRODZISKO w Czchowie

To ogromny, piękny, zielony park, znajdujący się u podnóża Wzgórza Zamkowego. Wyposażony jest w ławeczki, altany z grillem oraz przestrzenny parking.
Rodziny spędzają tutaj miło czas, korzystając z placu zabaw przeznaczonego dla najmłodszych, w którym znajdują się huśtawki, zjeżdżalnie, mostki, balansujące belki, bujaki, pająki wspinaczkowe; a dla dorosłych przygotowane są szachy plenerowe, stoły do gry w tenisa, boisko do piłki plażowej oraz siłownia plenerowa.
Spokojna, cicha okolica, znajdująca się z dala od ulicznego zgiełku, zachęca do korzystania z atrakcji plenerowych na świeżym powietrzu wśród otaczającej przyrody. Z parku prowadzą ścieżki leśne do dziedzińca zamku oraz do Szlaku Militarno-Historycznego.

 

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Węgierska, tel. 14 68 43 188, e-mail: moksir@czchow.pl , cit@czchow.pl
www.czchow.pl , www.moksir.czchow.pl , www.facebook.com/MOKSiRCzchow
Zdjęcie: Joanna Dębiec

 

Zwiedzanie Zamku i Szlaku Militarno-Historycznego w Czchowie

Od 2000 roku zamek jest udostępniony do zwiedzania dla mieszkańców i turystów, którzy chętnie tutaj wracają. Dziedziniec zamku zwiedza się indywidualnie w każdy dzień tygodnia w okresie wiosenno-letnim i wczesno-jesiennym. Istnieje również zwiedzanie wnętrza baszty z przewodnikiem w określonych dniach i godzinach, o czym można dowiadywać się na bieżąco na stronach internetowych (www.moksir.czchow.pl , www.facebook.com/MOKSiRCzchow ), telefonicznie pod nr 14 68 43 188, e-mailowo: cit@czchow.pl , moksir@czchow.pl , a także osobiście w punktach turystycznych, znajdujących się w rynku czchowskim.
Wnętrze baszty, to gabloty z wystawą archeologiczną i makietą zamku oraz wejście krętymi schodami na wieżę widokową, z której rozpowszechnia się piękny widok na Dolinę Dunajca, miasteczko Czchów oraz pobliskie miejscowości.
Na dziedzińcu i wokół warowni, każdy miłośnik historii odnajdzie sprzęt wojenny z różnych okresów historycznych, który wchodzi w skład Szlaku Militarno-Historycznego. Szlak jest oznaczony mapkami i wyposażony w urządzenia militarne, które są w pełni opisane zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Po wzgórzu zamkowym prowadzą specjalnie przygotowane ścieżki kamienne, są miejsca na odpoczynek i kontemplację. Warto tutaj przyjść, zwiedzać, wyciszyć się i nabrać sił w otaczającym pięknie przyrody!

 

Dane kontaktowe:
Czchów, tel. 14 68 43 188, e-mail: cit@czchow.pl , moksir@czchow.pl
www.moksir.czchow.pl , www.facebook.com/MOKSiRCzchow
Zdjęcia: Stanisław Kusiak, Paulina Kumorek-Wiatr

 

Zapora wodna w Czchowie wraz z przystanią

Otaczająca przyroda jest tutaj magiczna, zwłaszcza w mglistych porankach, a także w  blasku południowego i zachodzącego słońca.
Zapora oprócz tego, że pełni ważną rolę chroniącą okoliczne miejscowości od powodzi oraz produkuje prąd, to również jest drogą łączącą Czchów z miejscowością Piaski-Drużków (należącą do gminy Czchów i jest jedyną miejscowością naszej gminy, która leży po prawej stronie Dunajca). I tutaj warto podkreślić, że Piaski-Drużków jest świetną propozycją dla aktywnych, zwłaszcza rowerzystów i spacerowiczów. Każdy rowerzysta korzystający ze ścieżek Velo Dunajec będzie zachwycony jadąc od Piaski-Drużkowa w kierunku Zakliczyna i dalej Tarnowa. A spacerowicze i grzybiarze mają do dyspozycji spore tereny leśne, obfitujące w owoce lasu.

 

Natomiast przystań wodna działa na Jeziorze Czchowskim i znajduje się tuż przy zaporze. Przystań jest czynna w okresie letnim i należy do pobliskiego komlepsku gastronomiczno-noclegowego "Łaziska". Oferuje zarówno bierny wypoczynek w blasku słońca, jak również atrakcje wodne takie jak rejs gondolą lub wypożyczanie sprzętu wodnego. Posiada punkt gastronomiczny, oferujący lody, napoje i przekąski. Jest tutaj również miejsce na kampery i biwakowanie. Dostępność przystani dla turystów jest uzależniona od warunków pogodowych, dlatego warto wcześniej skontaktować się z opiekunami obiektu.

 

Dane kontaktowe:
Czchów, ul Kolonia 4, tel. 723 110 110, e-mail: hotellaziska@gmail.com
www.hotellaziska.com.pl
Zdjęcia: Anna Kornaś, własność Hotelu Łaziska w Czchowie

 

Przeprawy promowe

To wyjątkowy środek transportu wodnego, który jest w obecnych czasach rzadko spotykany. Na trenie gminy Czchów działają dwa promy, jeden pływa po rzece Dunajec, wykorzystując prąd rzeczny i łączy Czchów z miejscowością Piaski-Drużków; drugi pływa po Jeziorze Czchowskim i łączy miejscowość Wytrzyszczka (należąca do gminy Czchów) z miejscowością Tropie (należącą do gminy Gródek nad Dunajcem).
Promy mieszczą po 3 samochody oraz pieszych. Są bezpłatne i czynne od 6:00 do 21:00, ale trzeba pamiętać, że prom w Wytrzyszczce nie kursuje od 12:00 do 13:00 ze względu na ładowanie akumulatorów.
Przeprawy promowe w naszej gminie znajdują się w poblizu DK-75 (Czchów-Nowy Sącz) i łatwo do nich dojechać, można pozostawić samochód na parkingu i przepłynąć pieszo w celach rekreacyjnych.
 

Zdjęcie: archiwum MOKSiR w Czchowie

 

Zwiedzanie zamku Tropsztyn w Wytrzyszczce

Warto wybrać się tutaj w okresie letnim, ponieważ zamek jest udostępniony do zwiedzania w lipcu i sierpniu.
Dla wszystkich zwiedzających jest przygotowany, w pełni odrestaurowany zamek z miejscem widokowym na szczycie baszty czworobocznej. Po wewnątrzu prowadzą przewodnicy, opowiadając dzieje zamku. Dla wszystkich dostępna jest wystawa artystyczna, a także wyświetlany seans filmowy, przedstawiający historię zamku.
Wokół zamku prowadzi ścieżka stromymi schodkami pod taflę Jeziora Czchowskiego.

 

Dane kontaktowe:
Wytrzyszczka, tel 14 68 43 461,
www.facebook.com/ZamekTropsztyn
Zdjęcie: archiwum MOKSiR w Czchowie

 

Jaśkowy Sad

To prywatna posiadłość, której właściciele chętnie goszczą w swoich progach turystów podróżujących indywidualnie, rodzinnie i grupowo. W swej ofercie posiadają punkt gastronomiczny z własnymi wypiekami i napojami; oraz miejsce na wypoczynek i wyciszenie na łonie natury.
Centralnym miejsce Jaśkowego Sadu jest teren przeznaczony dla hodowlnych alpak. Zwierzątka są bardzo pozytywnie odbierane przez wszystkich turystów, którzy chętnie zapisują się na ich karmienie, głaskanie i przebywanie z nimi.
Jaśkowy Sad jest czynny w sezonie letnim, od pierwszych ciepłych dni.

 

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Dworska 11, tel. 606 700 638
www.facebook.com/JaskowySad/
Zdjęcie: www.facebook.com/JaskowySad/

 

Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie oraz Punkt Obsługi Turystycznej w Czchowie

Są to miejsca, gdzie każdy podróżujący otrzyma pełną i fachową informację na temat atrakcji turystycznych gminy Czchów i pobliskich miejscowości.
Znajdują się tutaj foldery informacyjne i mapy, a także wyjątkowe gadżety związane z gminą Czchów, nawiązujące do zamkowych rekwizytów i nie tylko:) Każdy może tutaj zakupić m. in. rycerskie koszulki, miecze, hełmy, tarcze, wianki, a także kubki, długopisy, pocztówki, ołówki, kompasy, gry logiczne, układanki, minerały, biżuterię z kamienia, etc.
CIT jest czynny przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, natomiast POT jest czynny w okresie letnim od maja do października codziennie (aktualna godzina otwarcia jest podana na stronach internetowych www.facebook.com/MOKSiRCzchow oraz www.moksir.czchow.pl ).

 

Dane kontaktowe:
Czchów, Rynek, tel. 14 68 43 188
www.moksir.czchow.pl , www.facebook.com/MOKSiRCzchow
Zdjęcia: Anna Kornaś, Paulina Kumorek-Wiatr

 

 

 

 

 

 

 

Klub muzyczny Space Club

Wszyscy, którzy uwielbiają taniec i rozrywkę powinni koniecznie wstąpić do miejscowego klubu muzycznego, który zaprasza do swojego nowoczesnego wnętrza. Na trzech poziomach w każdą sobotę rozbrzmiewają trzy gatunki muzyczne, a odważni mogą zaprezentować swoje umiejętności podczas karaoke.
Space Club dysponuje budynkiem mieszczącym ogromną ilość osób, a także odpowiednio dostosowanym parkingiem.

 

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Sądecka 7, tel. 662 230 826
www.spaceclub.tv , www.facebook.com/SpaceClubCzchow/
Zdjęcie: www.facebook.com/SpaceClubCzchow/

 

Obiekty rekreacyjno-sportowe w Czchowie

W naszej gminie jest wiele miejsc, gdzie można aktywnie spędzić czas. Proponujemy udział w licznych turniejach sportowych, organizowanych zarówno w Hali Sportowej jak również na Stadionie Miejskim w Czchowie. Każdy na Stadionie może pobiegać, zagrać w piłkę nożną i siatkową (również plażową) oraz tenisa ziemnego, a także wypoczywać w blasku słońca tuż nad rzeką Dunajec. Dodatkowo na Stadionie jest utworzona ścieżka rowerowa oraz odnowiony plac zabaw dla dzieci wraz z siłownią plenerową.

 

Dane kontaktowe:
Czchów, ul. Sądecka 187, tel. 14 68 43 188
www.moksir.czchow.pl , www.facebook.com/MOKSiRCzchow
Zdjęcie: archiwum MOKSiR w Czchowie (Wysoka Perspektywa)

 

Paulina Kumorek-Wiatr

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031