Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Sukcesy w tenisie stołowym!

2020-10-20

 

Kiedy, wszystkie agencje sportowe informowały świat o wspaniałym sukcesie Igi Świątek w turnieju French Open rozgrywanym na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu, Zakon Malika kończył, w hali sportowej przy ulicy Sądeckiej w Czchowie, swoje przygotowania i opracowywanie strategii na XXVIII Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w Tenisie Stołowym, który zaplanowano na niedzielę 11.10.2020 r. w hali sportowej KS „Bronowianka” w Krakowie. Sekcja tenisa stołowego działająca przy MOKSiR w Czchowie, jak młodzieniec, ciągle jeszcze zbiera doświadczenie i osiąga wysokie miejsca w turniejach organizowanych w różnych miejscach województwa małopolskiego. Krótko wypada wspomnieć o ostatnich sukcesach w turniejach rozgrywanych min.: w Wiśniowej w ramach Festiwalu Sportowego im. Kazimierza Bubuli czy w turnieju JordaNova w Gołkowicach Górnych, w których Kajetan Kanownik i Tomasz Nieć wygrywali te zawody.

                      

 

 

Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w Tenisie Stołowym to w kalendarzu wydarzeń sportowych jedna z ważniejszych dat, do której młodzi sportowcy przygotowują się przez cały rok. W tym roku mistrzowski turniej zgromadził elitę tenisistów stołowych z całej Małopolski.

Pan Mateusz Malik, trener i mentor naszych zawodników, postanowił wystawić niezwykle mocną drużynę, która miała odegrać istotną rolą w tym wydarzeniu. Do ścisłej kadry wytypowano następujących zawodników:

a) w kategorii do 10 lat: Natalia Hajduga, Krystian Brzęk, Dawid Tomkowski, Błażej Rożkowicz i Oliver Brzęk,

b) w kategorii od 11 do 16 lat: Patryk Pattocy, Kacper Kostrzewa, Tomasz Nieć, Kajetan Kanownik, Mateusz Sikoń i Mateusz Serafin.

c) w kategorii oldboy: Pan Andrzej Bacz.

Naszych zawodników wsparło dwóch niezwykle uzdolnionych zawodników, liderów małopolskiego tenisa, Nikodem Nagel i Kacper Nagel, braci reprezentujących zaprzyjaźniony klub UKS Jordan Zakliczyn.


                        

Niezwykła atmosfera turnieju i potrzeba absolutnego skupienia się na rozgrywkach sprawiała, że turniej był wymagającą rywalizacją. Zawodnicy MOKSiR Czchów pokonywali kolejne szczeble turniejowej drabinki i rywalizowali na równych zasadach z najlepszymi. Trzeba było być na hali, aby dotknąć determinacji sportowej jaką naszym zawodnikom zaszczepił Pan Mateusz Malik. Dla tych zawodników nie było straconej piłki lub set, który można by oddać bez walki. Jedni zdobywali kolejne doświadczenia inni udowadniali, że talent i ciężka praca może przynieść nie tylko wymierny sukces sportowy, ale przede wszystkim satysfakcję i wzmocnienie własnej wartości. Ta determinacja, a przede wszystkim wysokie umiejętności wszystkich członków Zakonu Malika, znalazły potwierdzenie w końcowych wynikach mistrzostw.

                    

 

 

Natalia Hajduga zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do lat 10. Kategorie męskie zostały zdominowane przez doskonale grających naszych zawodników. W kategorii do 10 lat tytuł mistrza zdobył Nikodem Nagel, który zdaniem wielu trenerów zmierza do tytułu mistrza Polski. Trzeci w tej kategorii był o rok młodszych Dawid Tomkowski, który już dzisiaj pokazuje, że następne lata będą należały do niego. W kategorii do lata 15 dwa miejsca na mistrzowskim pudle zajęli wychowankowie Pana Mateusza: Kacper Nagel i Kajetan Kanownik. W tym dniu jedynie lepszym okazała się gwiazda małopolskiego tenisa stołowego Olek Pilch, o którym miałem przyjemność w przeszłości wielokrotnie pisać w samych superlatywach. Czwarte miejsce zajął Tomasz Nieć, po pięknej i efektownej grze.

W rozgrywkach deblowych, w kategorii open ( a więc bez ograniczeń wiekowych ) nasza para Kacper Nagel i Kajetan Kanownik ponownie stanęli na podium, zajmując tym razem niezwykle wysokie 3 miejsce.

W tych sukcesach swój udział miał również Pan Andrzej Bacz, który w najwyższej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce. Pan Andrzej Bacz jest emerytowanym lekarzem, który całe życie poświęcił pasji jaką dla Niego jest tenis stołowy. Dzisiaj wspiera działania Pana Mateusza Malika, a przez swoje doświadczenie, kulturę i wspaniały poziom gry stanowi wzór do naśladowania dla młodych adeptów sztuki tenisowej.

Dodatkowym wyróżnieniem jakie dotknęło zawodników Pana Malika było zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie na najbardziej liczną drużynę uczestniczącą w mistrzostwach. Piękny puchar i dyplom powędrował w ręce naszych zawodników.


 

                                   

 

 

Miłą niespodzianką jest fakt, że głównym organizatorem mistrzostw jest Pan Władysław Łopatka, dzisiaj mieszkaniec Krakowa, a którego rodzinnego korzenie sięgają do Złotej. Dlatego też zawsze jesteśmy mile celebrowani przez organizatorów, a w trakcie trwania turnieju z niezwykłą przyjemnością oddajemy się wspomnieniowym rozmowom z Panem Władysławem.

Sukcesy, które regularnie odnoszą zawodnicy drużyny MOKSiR Czchów to wynik pełnego zaangażowania wszystkich zawodników w treningi i zawody sportowe oraz efekt niezwykłego talentu dydaktyczno-trenerskiego Pana Mateusza Malika. Długo można by pisać o metodach i sposobach pracy trenerskiej Pana Mateusza Malika, ale najlepszą oceną Jego kompetencji są wspaniałe opinie innych trenerów, których spotykamy uczestnicząc w różnych turniejach.

Nie bez znaczenia dla tak dobrze rozwijającej się działalności sportowej sekcji jest pomoc i zrozumienie jej potrzeb przez Panią Elżbietę Ogielę, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Praca Pani Dyrektor to dowód na to, że w tak niewielkim środowisku, właściwie bez tradycji sportowych, można zbudować grupę entuzjastów, którzy przez swój upór i konsekwencję prowadzą swoich zawodników do sukcesów na różnych poziomach rywalizacji sportowej. I co jeszcze ważne, wszyscy Ci zawodnicy mają przede wszystkim wspaniałych rodziców, którzy bezkrytycznie poświęcają dla Nich swój czas, a nade wszystko motywują Ich do ciężkiego treningu, wspierają w chwilach porażek i są z zawodnikami w momentach Ich sukcesów.

 

 

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930