Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Niebanalny Klub Juniora - warsztaty teatralne

2021-03-10

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Jurkowie rozpoczęło realizację projektu „Niebanalny Klub Juniora” sfinansowanego ze środków Fundacji PZU. W zajęciach dodatkowych z różnych zakresów bierze udział 120 uczniów ze szkoły w Jurkowie.

Dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU dzieci i młodzież Poznają – nowe zagadnienia, Zdobywają – wiedzę z wielu dziedzin i nabywają nowe Umiejętności. Tak w skrócie można podsumować to co się dzieje tak naprawdę od stycznia tego roku. Zaproponowane przez nas zajęcia pomagają ich uczestnikom również „przetrwać” ten trudny czas pandemii. Chociaż wszystkich obowiązuje ścisły reżim sanitarny z wielką ochotą uczestniczą w zajęciach. A oto krótkie relacje z tego co już się wydarzyło.

,,Wyobraźnia działa…  A gdzie? Kiedy? Czy tylko ona?
N
a warsztatach teatralnych w ramach projektu „Niebanalny Klub Juniora”, dzięki finansowaniu  Fundacji PZU oraz patronowaniu, koordynowaniu przez  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej”.

Działania pobudzające wyobraźnię, inwencję twórczą są możliwe podczas warsztatów teatralnych, które odbywają się raz w tygodniu. Uczniowie z różnych klas szkoły podstawowej uczestniczą w zabawach prowadzących do „oswojenia” przestrzeni scenicznej oraz pokonywania tremy, integrują się.
Uczestnicy wykonywali scenki indywidualne oparte na grze wyobraźni i skojarzeń
np. „Parasolka”, „Owoc”, przypominali sobie znaki oraz twórców w teatrze. Inspiracją do świetnych, ciekawych, bardzo pomysłowych mini-scenek były przyniesione przez uczniów tylko zwyczajne, codzienne rzeczy, typu parasolka, owoce, warzywa. Ćwiczenia uczyły gry aktorskiej, ruchu scenicznego. Dzieci zwracały uwagę na gesty, mimikę twarzy, postawę ciała. Z kolei ćwiczenia pt. „Marionetka”, „Zwierciadło” kształtują umiejętności spostrzegania, reakcji, kontaktu wzrokowego, wczuwania się w intencje partnera na scenie.

Następnie słuchaliśmy, zastanawialiśmy się i próbowaliśmy do czego służy interpunkcja, artykulacja, dykcja, intonacja, odpowiedni oddech, narządy mowy. Wszyscy stwierdzili, że interpunkcja to ważna rzecz, a łamańce językowe wypowiadane głośno są dobrą zabawą i doskonaleniem dykcji.

Potem przynieśliśmy na zajęcia różne kolorowe rękawiczki oraz pisaki. Uczestnicy
przy pomocy – tych zwykłych przedmiotów - tworzyli postacie np. Pana Rękawiczkę, Panią Rękawiczkę, rodzinkę. Powstał teatrzyk rąk. Wymyślaliśmy krótkie przedstawienia, dialogi, teksty. Uczestnicy uczyli się współpracy, współtworzenia, współgrania, a przy tym wszyscy świetnie się bawili, śmiali.

Na zajęciach w lutym pt. „Czas wyzwolić uczucia!” nazywaliśmy różne emocje, opisywaliśmy oraz obserwowaliśmy zewnętrzne oznaki uczuć. Odgrywaliśmy je poprzez pantomimę, gesty, mimikę twarzy. Na zajęciach każdy chciał pokazać  smutek lub radość, złość lub znudzenie. Na warsztatach przeżywaliśmy, odczuwaliśmy, była przyjazna, dobra, inspirująca, twórcza atmosfera, a momentami- na chwilę odrywaliśmy się od codzienności, rzeczywistości - każdy mógł być robotem lub piłkarzem lub narciarzem, poskakać na niewidzialnej skakance, popłynąć kajakiem...

                                                                       Agnieszka Mordarska

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930