Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


W pierwszą niedzielę września w Czchowie odbyła się - prezentacja i promocja produktów lokalnych „Śliwkowego Szlaku”.

2021-09-07

Odwiedzili nas mieszkańcy gminy Czchów i Śliwkowego Szlaku oraz goście z Warszawy, Wrocławia, Tarnowa, Nowego Sącza, Niepołomic, Krakowa, Katowic, Wieliczki, Rzeszowa, Zakopanego, Olkusza, Nowej Huty i wielu innych mniejszych miasteczek i wsi.

Zajadając się smakołykami ze śliwką gratulowali smaku, lekkości i wszelkiej wyborności prezentowanych produktów. Było niezwykle smacznie, a słodkie wypieki i knedle ze śliwką, pierniki ze śliwkowym powidłem, babeczki śliwkowe, prawdziwie domowy chleb, smalec, schab ze śliwką oraz inne, robiły niezwykłe smakowe wrażenia na degustujących. Za ten smak, zapach i wygląd odpowiedzialna była grupa z KGW w Tworkowej w składzie: Lucyna i Lesław Wrona, Urszula i Waldemar Ryba, Halina Łach, Agata Gagatek, Sylwia Nowicka, Elżbieta Włodarczyk, Edyta Pattocy, Renata Hajduga, Barbara Wrona, Anna Dyląg i Anna Sowa. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Kolejną atrakcją „Śliwkowego Skoku w Jesień” były warsztaty artystyczne z fioletem w roli głównej. Bernadeta Krakowska instruktorka MOKSiRu wraz z wszystkimi chętnymi wykonywała niezwykłe pamiątki ze śliwkowego szlaku – barwne motyle, pocztówki i łapacze snów, wszystko ze smakiem i w tonacji fioletu. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Całkiem śmiało można rzec, że ostatni klient opuścił zajęcia grubo po 17-tej.

Oczywiście ogrom radości najmłodszym sprawiła zjeżdżalnia, na której do woli mogły skakać i zjeżdżać. Wynajem urządzenia został opłacony ze zbiórki publicznej Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej.

O 16-tej część osób wybrała się do kina na film familijny o niezwykłej przygodzie w zoo, a część na spacer po Czchowie.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. Projekt wspierany był przez Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku.

Dziękujemy wszystkie za miłe spotkanie.

W imieniu organizatorów

Elżbieta Ogiela

 

Kalendarz wydarzeń
<< Lipiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031