Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


KURS NA PRZEWODNIKA

2021-10-01

KURS NA PRZEWODNIKA

 Od czerwca Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczął realizację kursu na przewodnika („Lokalny opowiadacz”) realizowanego w ramach projektu „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych
i defaworyzowanych, edycja II, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Inicjatywa ta była efektem współpracy Burmistrza Czchowa Marka Chudoby, Dyrektora ZSiP w Domosławicach Kazimierza Wojnickiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Projekt obejmował zajęcia praktyczne i teorię. Pierwsze spotkanie poprowadziła Ewa Jednorowska, która podczas wykładu przybliżyła historię Czchowa i Zakliczyna. Wśród wielu ciekawych informacji jakie pani prowadząca przekazała, był fakt że dawniej praktycznie w każdym domostwie w Czchowie było wytwarzane piwo.

Kolejny wykład obejmował kulturę i sztukę, muzea, religię i kościoły. Najwięcej czasu poświęciliśmy na omówienie malowideł ściennych w kościele pw. NNMP w Czchowie. Spotkanie z Dorotą Kwiecińską – Nosek było bardzo interesujące i odkrywcze. Pracowaliśmy wewnątrz kościoła, omawiając zabytkowe elementy, w tym uważaną przez szwedzkich historyków za najstarszą w Europie drogę krzyżową. Pani Kwiecińska osobiście nadzorowała i pracowała nad renowacją malowideł. Mielimy szczęście poznania tajników tej pracy. Pełni emocji i uznania dla pani Doroty Kwiecińskiej – Nosek chłonęliśmy wiedzę, którą nam przekazywała. Kolejne spotkanie było prowadzone przez przewodnika Janusza Flakowicza. Na warsztatach teoretycznych poruszone zostały zganienia gospodarcze i topograficzne z zakresu turystyki oraz metodyka prowadzenia wycieczek. Zajęcia praktyczne pozwoliły poznać sekrety najbliżej okolicy. Podczas wycieczek krajoznawczych poznaliśmy tereny gminy Czchów i Zakliczyn. Byliśmy w Czchowie, Piaskach-Drużkowie, Domosławicach, Tymowej, Melsztynie i Zakliczynie. We wrześniu niestety już na ostatnich zajęciach, Kazimierz Dudzik przybliżył nam zagadnienia z zakresu pracy z turystą zagraniczny oraz marketingu w turystyce.

Wszystkie zajęcia kursu prowadzone były na wysoki poziomie w sposób atrakcyjny i większości innowacyjny. Wykładowcy z największą starannością, humorem i pasją przekazywali swoją wiedzę. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania historii, przede wszystkim paniom i panom wykładowcom: Ewie Jednorowskiej, Dorocie Kwiecińskiej-Nosek, Januszowi Flakowiczowi, Kazimierzowi Dudzikowi oraz Burmistrzowi Markowi Chudobie i Dyrektorowi ZSiP Kazimierzowi Wojnickiemu.

S. Horzymek, E. Ogiela

 

Kalendarz wydarzeń
<< Październik 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031