Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Jeśli kochasz kwiaty, a twój ogród zachwyca kolorem i zapachem – to nasz konkurs jest idealną propozycją dla Ciebie.
2022-06-15

Już dzisiaj wyślij zgłoszenie, a my docenimy Twoje starania i podzielimy się widokiem na Twój piękny ogród lub kwietny balkon z mieszkańcami naszej gminy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2022

Komisja po wcześniejszym kontakcie odwiedzi Cię w dogodnym terminie od 16 lipca do 10 sierpnia

Wręczenie certyfikatów i nagród podczas Dni Czchowa

 

Uwaga: wszystkie szczegóły w regulaminie na stronie www.moksir.czchow.pl

lub pod nr tel. 146843188


Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


„EKO CZCHÓW - myślimy o przyszłości”

2021-11-04

EKO CZCHÓW - myślimy o przyszłości”

 21-22 października odbył się event ekologiczny, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej. Zadanie publiczne pn. „Eko Czchów – myślimy o przyszłości” współfinansowane było przez Powiat Brzeski. W ramach wydarzenia stowarzyszenie podjęło współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Urzędem Miejskim w Czchowie.

Celem wydarzenia było uświadomienie uczestnikom, że bycie eko to nic innego jak odpowiednia troska o środowisko. Ekologiczne życie to wprowadzanie działań, mających na celu redukcję szkodliwych dla planety czynności. Wiąże się to między innymi z oszczędzaniem wody, energii, segregacją śmieci jak również z świadomymi zakupami, czyli: nie kupuje wody w plastikowych butelkach, zawsze nosze bawełnianą torbę na zakupy, nie kupuję bezmyślnie. Być eko to znaczy podejmować codzienne decyzje, które nawet w najmniejszym stopniu są przyjazne planecie. Edukacja ekologiczna to pierwszy krok do zmiany na lepsze.

            

Edukację rozpoczęliśmy od przedszkolaków i nie co starszych dzieci. W związku z pandemią, działania rozłożyliśmy na dwa dni, w ciągu których odbyły się eko animacje. Zajęcia dotyczące segregacji śmieci i czystego powietrza przeprowadziła Ewa Tomkowska. O lesie, jego mieszkańcach i znaczeniu opowiadała Sylwia Horzymek. Podczas spotkania z Barbarą Jakóbczyk dowiedzieliśmy się jak wyglądała dawniej ekologia, spacerując po izbie regionalnej. Odbyły się również zabawy ekologiczne, wśród których najbardziej popularną były „Eko – zakupy” prowadzone przez Monikę Reczyńską. Podczas eventu, pod okiem Bernadety Krakowskiej, z odpadów powstawały piękne prace plastyczne. Dodatkiem do naszych działań był film animowany o tym, co może się stać, gdy nie będziemy szanować i troszczyć się o przyrodę. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali notes z recyklingu i jabłka z naszych sadów.

            

Jesteśmy przekonani, że właśnie poprzez takie działanie jak nasze przyczyniamy się do ochrony środowiska i naszego życia. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten niecodzienny event. Serdecznie wszystkich pozdrawiamy i zapraszamy za rok. Będzie równie ciekawie!

           

 

Kalendarz wydarzeń
<< Styczeń 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31