Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Spotkanie ze Świętym Mikołajem, zajęcia plastyczne, spektakl teatralny i seanse filmowe – to atrakcje, które 5 grudnia zaproponowaliśmy „małym i dużym”

2021-12-07

Warsztaty plastyczne

Pierwszym elementem wydarzenia były warsztaty plastyczne prowadzone przez Marię Mendel. Zabawa farbami przyniosła świetny efekt, powstał kilkumetrowy plakat „Moje małe szczęście”, na którym znalazły się marzenia kilkuletnich dzieci, młodzieży i dorosłych. Radość tworzenia i uśmiech towarzyszyły wszystkim artystom. Naszej instruktorce Marii Mendel dziękujemy za niezwykłą zabawę, która motywowała uczestników do twórczej pracy i rozwoju.

 

Królowa Śniegu

Kolejne działanie to teatrzyk z zakresu profilaktyki. Obejrzeliśmy „Królową Śniegu”, a widzowie aktywnie włączali się w realizację spektaklu, tańczyli i śpiewali. Fabuła teatrzyku zawierała wskazówki jak prawidłowo należy się zachowywać wśród swoich rówieśników, pokazała dobre relacje wśród bohaterów, które widzowie mogą wziąć za przykład właściwych zachowań. Mówiła o przyjaźni i że dobro zawsze zwycięża.

 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Następna scenka teatralna to „Spotkanie ze Świętym Mikołajem”. W trakcie spotkania Święty Mikołaj obdarował uczestników prezentami. Najwięcej radości z upominków miały małe dzieci oraz uczestnicy konkursu pt. „List do Świętego Mikołaja”, zajęć plastycznych i wokalnych, sportowcy z kół i sekcji: szachowego, piłki nożnej i tenisa stołowego. Święty zostawił również upominki dla zuchów i harcerzy z Czchowa, Tworkowej i Jurkowa. Dodatkowo za pomocą firmy NITUS, ciepłe czapki, odblaski, smycze, balony i słodkie krówki, wprawiły uczestników w zadowolenie.  

 

Seans filmowy

Ostatnim elementem wydarzenia był seans filmowy, który opowiadał o perypetiach „Świętego Mikołaja”. Świętego z niezłych tarapatów uratował chłopiec wraz ze swoim tatą. Przygody rodziny i końcowy finał pokazał, że każdy może się zmienić i być dobrym, a Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że wokół unosi się miłość i niezwykła radość.

 

Kilka szczegółów

Całe wydarzenie fotografowała Karolina Jankowska, której fotoreportaż zamieszczony będzie na naszej stronie i Facebooku.

Niedzielne spotkanie trwało ponad 5 godzin, a każde wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, aktywizowało lokalne społeczeństwo i pełniło funkcję profilaktyki.

Kolejne spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się 6 grudnia na hali sportowej w Czchowie. Święty zaskoczył małych i dużych piłkarzy oraz tenisistów. Wszyscy sportowcy z uśmiechem na twarzy odbierali słodkie upominki.  

Przedświąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem zapoczątkowało wydarzenia świąteczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Tuż, tuż przed nami podsumowania konkursów: Świąteczny upominek i pierniczek, a w styczniu Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek oraz Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach.

Elżbieta Ogiela

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej

i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie

 

 

 

PODZIĘKOWANIA

Wyrazy wdzięczności i serdeczne podziękowania składamy:

 • Burmistrzowi Czchowa, Gminie Czchów za dofinansowanie działania „Moje małe szczęście” realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej;
 • Sponsorom za szczególną hojność, wielkie serce, otwartość wobec potrzeb finansowych i materialnych związanych z organizacją Mikołajek dla dzieci z naszej gminy, dziękujemy:
 • Marii i Władysławowi Osadom – Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa OSADA EKO POL;
 • Małgorzacie i Józefowi Góralom - Przedsiębiorstwo GóralMet;
 • Bożenie i Leszkowi Szotom - PPUH SZOT;
 • Marii i Eugeniuszowi Cieślom - Zakład Urządzeń Mechanicznych ZUMEC;
 • Renacie i Piotrowi Musiałom - Zakład Betoniarski w Jurkowie JURBET;
 • Andrzejowi Czech;
 • Piotrowi Nowak - Firma NITUS Bramy Okna Drzwi;
 • Marii i Zbigniewowi Rabiaszom - Firma Handlowo Usługowa RABEK;
 • Właścicielom Hurtowni Kwiatów MIDORI;
 • Właścicielom Sklepu Komputerowego PIXEL.
 • Marii Mendel i Karolinie Jankowskiej za działania artystyczne w ramach wydarzenia;
 • Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wydarzenia, w tym wolontariuszom, pracownikom MOKSiRu i członkom Stowarzyszenia.

Dziękujemy

Organizatorzy: Dyrektor i Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie

Prezes wraz z Zarządem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031