Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Jeśli kochasz kwiaty, a twój ogród zachwyca kolorem i zapachem – to nasz konkurs jest idealną propozycją dla Ciebie.
2022-06-15

Już dzisiaj wyślij zgłoszenie, a my docenimy Twoje starania i podzielimy się widokiem na Twój piękny ogród lub kwietny balkon z mieszkańcami naszej gminy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lipca 2022

Komisja po wcześniejszym kontakcie odwiedzi Cię w dogodnym terminie od 16 lipca do 10 sierpnia

Wręczenie certyfikatów i nagród podczas Dni Czchowa

 

Uwaga: wszystkie szczegóły w regulaminie na stronie www.moksir.czchow.pl

lub pod nr tel. 146843188


Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


"Radośnie, Aktywnie, Pozytywnie - zajęcia sportowo - rekreacyjne"

2021-11-29

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzież z gminy Czchów zrealizowało zadanie z zakresu kultury fizycznej, które bezpośrednio promowało zdrowy tryb życia i uczyło właściwych zachowań. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy bezpłatne ogólnorozwojowe zajęcia sportowe z elementami dwóch sportów: piłki nożnej i tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 6-18 lat. Zajęcia prowadzone były w listopadzie 2021 r. Miały one na celu edukację oraz aktywizację sportową pełniąc istotną funkcję profilaktyki prozdrowotnej i pobudzania świadomości w zakresie znaczenia „zdrowego trybu życia”, aktywizację społeczną, zminimalizowanie skutków spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież bez opieki dorosłych i przed komputerem, wdrażanie młodzieży do uprawiania czynnego wypoczynku, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, oraz przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości), wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej. Zajęcia miały charakter otwartego naboru podczas którego 42 osoby wyraziły chęć uczestnictwa.

          

Tenis stołowy i piłka nożna to rodzaje aktywności sportowej dające wielostronne korzyści m.in. zapewnią rozwój fizyczny, kształtują charakter, obniżają poziom stresu, zapobiegają chorobom serca, poprawiają oddychanie, wzmacniają kości, mięśnie i ścięgna, wpływają pozytywnie na postawę psychiczną i nastrój, poprawiają myślenie, dają okazję do rywalizacji i spotkań z rówieśnikami. Dzięki kwalifikacjom i doświadczeniu trenerów uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności. Tenis stołowy jak i piłka nożna to dziedziny sportu będące znakomitym środkiem rozwoju psychofizycznego dla dziecka i młodzieńca. Do realizacji zadania mieliśmy do dyspozycji halę sportową w Czchowie. W ramach dobrej współpracy hala sportowa została udostępniona bezpłatnie. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wraz Miejskim Ośrodkim Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie już wcześniej realizowało podobne projekty sportowo-rekreacyjne i obecny również cieszył się zainteresowaniem i wypełniał zawarte cele. Projekt był współfinansowany przez Gminę Czchów. 

                                                            

                    

Kalendarz wydarzeń
<< Grudzień 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031