Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


„… Abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców.” (bł. Kardynał Stefan Wyszyński)

2022-05-05

W gminie Czchów od wielu, wielu lat uroczyście obchodzimy święta patriotyczne. Szczególnie podniośle świętujemy rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku uroczystości związane z 3-cim Majem odbyły się w kościele parafialnym w Czchowie i na dziedzińcu zamku. Było pięknie.

Została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny oraz wygłoszone kazanie przez ks. Mariana Serusia proboszcza parafii, z którego powtórnie na zamku zacytowaliśmy słowa Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aby zostały one bardzo dobrze i na długo zapamiętane: „Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska! Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości. Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców.” Kraków, 12 maj 1974 r.

Z kościoła, pochodem prowadzonym przez Strażacką Orkiestrę Dętą ze Złotej, udaliśmy się na zamek, tam odśpiewaliśmy hymn Polski, wysłuchaliśmy hejnału czchowskiego odegranego przez Stanisława Piotrowskiego oraz obejrzeliśmy piękną część artystyczną w wykonaniu uczestników zajęć prowadzonych w czchowskim ośrodku kultury.

Fragmenty „Pana Tadeusza” recytowała grupa teatralna. Wystąpili: Maria Gałek, Helena Grzesicka, Wanda Jewuła, Krystyna Krężołek, Maria Kornaś, Maria Mida, Janina Mikulec, Zofia i Wacław Opoka, Zofia Wojakiewicz, Maria Zaczyńska. Deklamowane wersy mówiły o polskiej dumnej przeszłości, a w wykonaniu naszych artystów nabierały ważnego znaczenia. Wykonanie przez młodzież poloneza, narodowego tańca polskiego dostarczyło pięknych wrażeń. Młodzież oprócz układów na tarasie, swoje kroki skierowała na dziedziniec do publiczności. Tańczyli: Anna Czarnecka, Milena Gurgul, Maria Góral, Katarzyna Kuca, Justyna Waśkowska, Hanna Witek, Monika Żółty, Nikodem Góral, Jakub Ogiela i Piotr Rutkowski. Grupy przygotowała Dominika Czarnecka.

Kolejnym motywem muzycznym był występ dziewcząt z grupy wokalnej prowadzonej przez Karinę Grandys. Piosenki patriotyczne wykonały: Wiktoria Gawlik, Lena Przychocka, Aleksandra Gasińska, Selena Wawroschek, Karolina Kuśnierz, Wiktoria Łagosz, Maria Góral, Antonina Gromala, Emilia Włodarczyk, Wiktoria Białek i Julia Perc. Twórcze interpretacje, subtelność i wyraz artystyczny wykonywanych piosenek każdego z obecnych oczarowywały.

3 maja również rozdawaliśmy uczestnikom święta biało-czerwone chorągiewki, śpiewniki patriotyczne i okolicznościowe ulotki wydane w ramach 38. edycji projektu Młodzież pamięta® - w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wszystkim osobom, które zechciały uświetnić swoją obecnością nasze patriotyczne wydarzenie związane z obchodami 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja serdecznie dziękujemy. W szczególności podziękowania kierujemy do:

- ks. Mariusza Serusia,

- Eugeniusza Grzanki i druhów Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej,

- Pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół z gminy Czchów,

- Druhów Związku Harcerstwa Polskiego,

- wszystkich zaangażowanych w realizację występu artystycznego: dzieci, młodzieży, rodziców, członków Klubu Seniora „Nasza Chata” oraz do Dominiki Czarneckiej i Kariny Grandys.

 

Elżbieta Ogiela

Dyrektor Miejskiego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031