Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Święto Plonów - Gminne Dożynki!
2022-08-02

Niedziela – Święto Plonów – 14 sierpnia

15:00 – Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i żniwa w kościele pw. NNMP w Czchowie


Dni Czchowa
2022-08-02

Dni Czchowa’2022

13 i 14 sierpnia

Czchów – Rynek


TWÓJ STYL - EKO!
2022-07-13

Jeśli jesteś osobą kreatywną,

chcesz poznać tajniki wykorzystywania ponownie odpadów,

dbasz o swoje miejsce na ziemi,

i masz ukończone 18 lat

to nasza propozycja jest idealna dla Ciebie


Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Śliwkowo w Czchowie – nowa gra terenowa o Czchowie

2022-06-15

5 czerwca odbyła się premiera gry terenowej „Śliwkowo w Czchowie” dzięki której możemy poznać historię oraz zobaczyć najpiękniejsze zabytki Czchowa. Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem na Śliwkowym Szlaku przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, finansowany był w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

„Odkrywać urodę śliwkowej krainy” podjęło się kilka grup, w szczególności była to młodzież ze Złotej, Jurkowa, Tymowej i Czchowa. Wszyscy wykazywali się umiejętnościami taktycznymi oraz wiedzą. Po odgadnięciu ukrytych w wierszowankach nazw i wpisaniu odpowiednich liter do hasła głównego okazało się, że znajdujemy się na szlaku śliwkowym. Rywalizacja była zabawna i zacięta. Startowaliśmy spod fontanny Św. Kingi na rynku, aby na finale spotkać się na dziedzińcu zamku, gdzie ukryty został skarb. Tylko jedna drużyna mogła odnaleźć drogocenne kamienie i monety zamknięte w niewielkiej skrzyneczce i tak też się stało. Skarb „zakopany” na zamku został odnaleziony przez zespół „Shreki”. Dodatkowo wszystkie drużyny musiały zdobyć pieczęcie w wyznaczonych miejscach na szlaku. Nagradzaliśmy drużyny do V miejsca, więc po zaliczeniu wszystkich zadań i podsumowaniu punktów okazało się, że I miejsce zajęły „Shreki” – Roksana i Wiola Michalak oraz Zosia i Ola Horzymek. Na drugim miejscu stanęły drużyny: „Kajzerki” – Oskar Mytnik, Patryk Hołyst, Jakub Kuna, Nikodem Mikosz oraz „Bobry”: Marek i Rafał Wrochniak, Hubert Rzepka i Jakub Ogiela. Na III miejscu „Mróweczki”: Julia Sapała, Karolina Gajda, Karolina Stalmach i Jan Piech. IV miejsce należało do drużyny „Nie mam pojęcia”: Maciek Sapała i Jakub Piech, a V do braci Tomkowskich – Dawida i Konrada. Wszyscy laureaci otrzymali gry ale tym razem planszowe oraz niezapomniane wspomnienia z pokonywania trasy w tym również z przedzierania się przez gąszcze Grodziska.

Gra terenowa „Śliwkowo w Czchowie” została oficjalnie wprowadzona „do życia” 5 czerwca, a wszystkim globtroterom dostarczyła niesamowitych wrażeń oraz wiedzy o niezwykłym miejscu na śliwkowym szlaku. Dla wszystkich chętnych jest nadal dostępna w Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie. Zachęcamy do odbycia niezwykłej w atrakcyjny sposób z mapką do której grafikę wykonała Agnieszka Karecka, a autorem tekstu jest Renata Bysina.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom czerwcowej premiery gry, a w szczególności dziękujemy dyrektor szkoły ze Złotej Bogusławie Jurkiewicz i nauczycielowi Wojciechowi Gorycy za zorganizowanie grup szkolnych i udział w zabawie.

 

Do zobaczenia na szlaku gry

Elżbieta Ogiela

 

 

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031