Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


XVII Bieg Floriański

2014-05-01

1 maja 2014 roku Burmistrz Czchowa, Oddział Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Biskupicach, Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie zapraszał do udziału w obchodach Dnia Strażaka oraz w XVII Biegu Floriańskim.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków koncelebrowaną przez ks. Marka Kądziołkę oraz ks. Michała Kapturkiewicza w kościele parafialnym w Domosławicach. Po mszy świętej na placu obok kościoła odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego będącego w dyspozycji OSP w Biskupicach Melsztyńskich. Strażacy z Biskupic Melsztyńskich zostali wyposażeni w ciężki samochód pożarniczy GBCA Scania, dzięki środkom finansowym przekazanym przez gminny samorząd – Burmistrza Czchowa oraz  Radę Miejską w Czchowie. Samochód został odnowiony (malowanie samochodu) dzięki środkom finansowym pochodzącym od pana Wojciecha Łazarskiego. Po okolicznościowych przemówieniach i wręczeniu dyplomów uznania, uczestnicy spotkania udali się do Domu Strażaka w Biskupicach Melsztyńskich.

Kolejnym punktem programu był XVII Bieg Floriański, który tym razem odbył się w Domosławicach. Zaproszeni goście, druhowie oraz uczestnicy biegu spotkali się na boisku sportowym obok Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach, aby po oficjalnym otwarciu Biegu Floriańskiego przez Komendanta Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czchowie druha Piotra Musiała, udać się na trasę tegorocznego biegu, która prowadziła przez piękne zakątki ziemi domosławickiej, tuż nad rzeką Dunajec. Uroczystość prowadził druh Tadeusz Płachta. Tradycja organizowania Biegu Floriańskiego sięga 1997 roku, wówczas jego uczestnicy biegli w Czchowie; ulicami Rynku, ulicą Basztową i Węgierską. W tym roku miejsce biegu, a co za tym idzie i jego trasa została zupełnie zmieniona. Bieg Floriański po raz  pierwszy odbył się w Domosławicach. Przewodnikiem J po trasie domosławiciej, a zarazem sędzią głównym biegu był Tomasz Śmieszek, z którym wszyscy uczestnicy biegu wspólnie trasę przemierzyli. Do biegu zgłosiło się 5 drużyn strażackich z Gminy Czchów – Biskupice Melsztyńskie, Czchów, Jurków, Tworkowa i Złota. W tej kategorii na końcowy wynik drużyny składała się  suma  trzech najlepszych  czasów zawodników, natomiast w pozostałych kategoriach każdy uczestnik walczył o najlepszy czas indywidualnie.

W kategorii gimnazjum:

„dziewczęta” – wystartowały uczennice z PG Czchów, ZSiP Domosławice, ZS Tworkowa  oraz ZS Jurków,

„chłopcy” – biegli uczniowie z PG Czchów, ZSiP Domosławice, ZSi P Złota,  ZS Tymowa, ZS Tworkowa,  oraz ZS Jurków.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych „dziewcząt” i „chłopców”  wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Natomiast w kategorii niezrzeszonych pobiegły 4 osoby. Zawodnicy mieli do pokonania około 1800 metrów.

Zmiana trasy pozwoliła także na ustanowienie nowych rekordów Biegu Floriańskiego i tak najlepszy czas XVII Biegu  należy do ucznia ZS w Tymowej Radosława Chojeckiego – 4,32, „najszybszą kobietą” okazała się również uczennica gimnazjum tym razem z Czchowa – Aleksandra Kornaś – 5,52, natomiast „najszybszym strażakiem” był Piotr Musiał z OSP Jurków – 4,44.

 

A oto wyniki XVII Biegu Floriańskiego:

 

Gimnazjum „dziewczęta”

I miejsce – Aleksandra Kornaś – PG Czchów – 5,52

II miejsce – Paulina Brzęk – ZS Jurków – 5,54

III miejsce – Klaudia Klupa – PG Czchów – 6,10

IV miejsce – Karolina Orzeł – ZS Jurków – 6,13

V miejsce – Agata Orszulak – ZS Jurków – 6,22

 

Gimnazjum „chłopcy”

I miejsce – Radosław Chojecki – ZS Tymowa – 4,32

II miejsce – Łukasz Szczepański – PG Czchów – 4,52

III miejsce – Grzegorz Mida – ZS Tymowa – 5,00

IV miejsce – Paweł Homa – PG Czchów – 5,06

V miejsce – Piotr Wiewióra oraz Sebastian Szpila – ZS Jurków – 5,06

 

Szkoły ponadgimnazjalne „dziewczęta”

I miejsce – Katarzyna Nieć – 6,31

II miejsce – Klaudia Kumorek – 6,39,32

III miejsce – Marta Kolbusz – 6,39,78

 

Szkoły ponadgimnazjalne „chłopcy”

I miejsce – Kamil Biernat – 5,02

II miejsce – Mateusz Chojecki – 5,36

 

Drużyny niezrzeszone

I  miejsce – Patryk Białek – 5,02

II miejsce – Przemysław Chojecki – 5,09

III miejsce – Sebastian Malaga – 5,46

 

W kategorii Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Czchów

I  miejsce – OSP Złota (suma trzech czasów - 15,53)

II miejsce – OSP Jurków (16,05)

III miejsce – OSP Tworkowa (16,18)

IV miejsce – OSP Biskupice Melsztyńskie (17,48)

V miejsce – OSP Czchów (18,08)

 

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy wyników oraz sportowej postawy. Dziękujemy, że rokrocznie bierzecie udział w zawodach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam nieco uatrakcyjnić zawody, aby kolejne – 18-te biegi przełajowe wszystkim uczestnikom zapadły na długo w pamięci.  

 

Druhom, komisji sędziowskiej, nauczycielom i dyrektorom szkół, kapeli z Biskupic Melsztyńskich, oraz wszystkim osobom, którzy włączyli się w organizację XVII BIEGU FLORIAŃSKIEGO serdecznie dziękujemy! Dzięki wspólnej pracy przyczyniliśmy się do promocji kultury fizycznej, aktywnego wypoczynku oraz pięknych zakątków Czchowskiej Ziemi. Doceniając zaangażowanie życzymy wielu sukcesów w działalności społecznej, zawodowej i w życiu osobistym.

 

 

W imieniu organizatorów Elżbieta Ogiela

 

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31