Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Ferie zimowe z MOKSiRem

2016-01-22

Ferie zimowe, to szczególny czas dla naszych milusińskich, to czas odpoczynku i zabawy. Podczas dwóch styczniowych tygodni dzieci odpoczywały od obowiązków szkolnych, ale wcale nie leniuchowały. Duża liczba osób skorzystała z atrakcji przygotowanych przez MOKSiR w Czchowie we współpracy z MBP.  Środki na zajęcia Ośrodek Kultury pozyskał również z budżetu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czchowie oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zajęcia odbywały się w Czchowie, Jurkowie, Złotej i Tymowej, a prowadzący spotkania cieszyli się z ogromnej frekwencji (nierzadko brakowało krzeseł). Wśród wielu propozycji spędzenia czasu najbardziej oblegane były wyjazdy do kina i na basen, na które w błyskawicznym tempie zapełniła się lista uczestników. Kinową wersję Fistaszków obejrzały młodsze dzieci, natomiast na basenie większość stanowiła młodzież V i VI klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalna. Dodatkową atrakcją na basenie były zajęcia plastyczne i piraci, którzy wykonywali różne animacje w wodzie. W trakcie ferii odbyły się również bale karnawałowe, na które dzieci przebrały się za bajkowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i wróżki, a chłopcy szaleli w strojach Zorro i kowboi. Balom towarzyszyły śmieszne konkursy i zabawy. Zajęcia artystyczno-plastyczne prowadzone były we wszystkich placówkach MOKSiRu, podczas których wykonywaliśmy wyjątkowe laurki dla Babci i Dziadka, serca walentynkowe, maski karnawałowe i wiele, wiele innych pięknych prac. Odbyły się również spotkania z książką w MBP w Czchowie i w jej filiach w Jurkowie i Tymowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć rekreacyjno-sportowych! Spotykaliśmy się na hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czchowie i Zespołu Szkół w Jurkowie. Każdy kto tylko chciał się trochę „pogimnastykować” miał pole do popisu. Prowadzone były zajęcia ogólnorozwojowe, z zakresu piłki nożnej, piłki koszykowej i tenisa stołowego. Okazało się, że dzieci i młodzież nie lubią leniuchować, a każda z tych dyscyplin ma wielu zwolenników. Na szczęście tego roku aura zimowa dopisała, a przed świetlicami odbywały się potyczki na śnieżki, których sekundantami niejednokrotnie były zabawne bałwanki i bałwany.

Mamy nadzieję, że wszystkie zajęcia prowadzone przez nas były ciekawe, rozwijały pasje, pozwoliły miło spędzili czas, a dzieci z uśmiechem każdego dnia wracały do domów.

 

             Dziękujemy i do zobaczenia za rok - ORGANIZATORZY ZAJĘĆ

 

 

Organizatorzy:

Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie, Świetlice Wiejskie w Jurkowie, Tymowej i Złotej, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

 

 

Foto Paulina Kumorek, Agnieszka Rzepka

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930