Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


„To my – mali ekolodzy”

2016-05-11

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej do realizacji tego projektu zaprosiło również dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie, które pod opieką swojej wychowawczyni zrealizowały następujące zadania:

„Dobre i złe zachowania względem przyrody”

        Przedszkolaki w ramach realizacji zadań proekologicznych wykonały gazetkę tematyczną „To my – mali ekolodzy”. Następnie w oparciu o przeczytane wiersze, opowiadania, książki przyrodnicze, spacery i wiadomości dzieci przeprowadziliśmy rozmowy na temat „Jak możemy dbać o przyrodę”. Zdobytą wiedzę zastosowaliśmy w praktyce. Przedszkolaki wykonały rysunki pt. „Nasza przyjaciółka Ziemia”, które przedstawiały zagrożenia dla Ziemi ze strony człowieka. „Czyste miasto” kolejne zadanie. Dzieci podczas spaceru sprawdziły ile koszy na śmieci jest w naszym mieście i czy są właściwie wykorzystane. Wiedzą, jak segregować śmieci i kto jest odpowiedzialny za ich wywóz. Poznały znaczenie słowa „recykling”, czyli możliwość ponownego przerobienia zużytych opakowań na nowe. W tym celu konstruowały „Ekologiczne roboty”, które miały zachęcać do ponownego wykorzystania różnych opakowań po użytych produktach, a także używania ekologicznych toreb podczas zakupów w sklepie. Na koniec wykonały „Medal obrońcy przyrody” dla ludzi, którzy dbają o ochronę środowiska, zapobiegają wycinaniu drzew, zanieczyszczaniu rzek, dbają o zwierzęta, oszczędnie gospodarują wodą i energią elektryczną. Wspólnie z uczniami naszej szkoły wzięliśmy udział w przemarszu ulicami miasta z transparentami ekologicznymi „Palący temat – niska emisja”. W ramach naszych działań doszliśmy do wniosku, że „Nie chcemy zaśmieconego i zanieczyszczonego świata, więc musimy dbać o najbliższe środowisko i naszą Ziemię”.

 „Wiosenna akcja: sadzenie drzewek, sadzonek roślin w ogródku szkolnym”

      Od Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej otrzymaliśmy drzewka oraz różne rośliny i krzewy. Wspólnie z Panią Dyrektor wybraliśmy miejsce, gdzie zostały posadzone sadzonki. Najpierw zasadziliśmy czerwone klony, które wypuściły już kilka listków. Rodzice pomogli zaprojektować ogródek, przywieźć materiały i zasadzić rośliny. Przedszkolaki dzielnie pomagały przy lżejszych pracach oraz porządkowały teren wokół ogródka. Przed nami pielęgnacja i obserwacja roślin.

Barbara Buchowicz  

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930