Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Przyroda ma wielu PRZYJACIÓŁ

2016-05-11

Posprzątajmy Wielki Świat

            W kwietniu w grupie pięcio-sześciolatków PP w Czchowie odbyły zajęcia obejmujące zapoznanie dzieci z dobrym i złym zachowaniem człowieka wobec przyrody. W efekcie tych działań dzieci rozumieją konieczność segregowania śmieci i potrafią to robić. Na zakończenie tego kręgu tematycznego starszaki przygotowały przedstawienie teatralne o tematyce proekologicznej pt. Posprzątamy Wielki Świat. W teatrzyku brały udział następujące postacie: Narrator, Ziemia, Słońce, Księżyc, Gwiazdy, Doktor oraz Dzieci. Wśród rekwizytów, które wykorzystano do przedstawienia znalazły się m.in.: pojemniki na śmieci w 3 kolorach, a stroje Ziemi ukazane w dwóch odsłonach jako – piękny kolorowy oraz brudne łachmany, miały wymowny przekaz. Przesłanie formy scenicznej doniośle zawarło się w śpiewanej przez dzieci piosence:

 

Choć niewiele mamy lat

Posprzątamy cały świat

Pewnie o tym dobrze wiesz

Ziemia domem wspólnym jest

 

Pięknie zapraszamy

Świat weź w swoje ręce

Sprzątaj razem z nami

I już nie śmieć więcej!

 

W nawiązaniu do tematyki ekologicznej wszystkie grupy przedszkolne wykonały plakaty. Ich myślą przewodnią było – dbajmy o naszą planetę.

Ponadto w ramach projektu w maju zasadzone zostały przez starszaki drzewka i krzewy wokół przedszkola. Wspólnie z nauczycielami przygotowany został piękny klomb obsadzony podarowanymi roślinami.

Aleksandra Ryba

 

Szanuj przyrodę

W ramach projektu „Przyjaciel przyrody”, najmłodsza grupa przedszkolaków z Czchowa przygotowała przedstawienie dla rodziców oraz swoich starszych koleżanek i kolegów pod tytułem „Szanuj przyrodę”. Celem tego przedstawienia było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych poprzez uświadomienie skąd się biorą odpady, jakie stwarzają zagrożenie i jak z nimi postępować. Przedszkolaki wcieliły się w skrzaty pilnujące porządku w lesie, zwierzęta oraz rodzinę, która urządziła piknik, nie szanując przyrody. Po całym dniu odpoczynku pozostawili po sobie śmieci, które skrzaty segregowały do odpowiednich pojemników, bo „Każdy przedszkolak wie, że ekologicznych zasad trzeba uczyć się!”

Grupa „Zajączków” uczestniczyła  również w wiosennej akcji sadzenia drzewek                  i krzewów ozdobnych w ogrodzie przedszkolnym. Rośliny i drzewa, które otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, dzieci wspólnie z wychowawcą zasadziły w ogrodzie naszego przedszkola. Mamy nadzieję że posadzone drzewka i krzewy będą stanowiły ozdobę ogrodu i sprawią przyjemność dzieciom, które przyjdą do naszego przedszkola w przyszłych latach.

Ewelina Łyszczarz

 


Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930