Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

XX. Bieg Floriański w Czchowie
2017-04-28


Bieg po zdrowie
2017-05-01
Akcja MOPSu, MOKSiRu i SPZCZ pn. "Bieg po zdrowie" cieszyła się dużym zainteresowniem. Dziękujemy panią: Ani, Kasi i Justynie za zorganizowanie stoiska ze wspaniałymi a przede wszystkim zdrowymi produktami do skomponowania pysznego śniadania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z akcji.


XX. Bieg Floriański w Czchowie
2017-04-18


Koszyczek Wielkanocny
2017-04-12
Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest przygotowywanie pokarmów do święcenia.


Bieg przełajowy
2017-05-01
Wszyscy uczestnicy Biegu Floriańskiego świetnie radzili sobie na trasie. Zapraszamy na foto relację z trasy biegu.


Bieg po zdrowie
2017-05-01
Akcja MOPSu, MOKSiRu i SPZCZ pn. "Bieg po zdrowie" cieszyła się dużym zainteresowniem. Dziękujemy panią: Ani, Kasi i Justynie za zorganizowanie stoiska ze wspaniałymi a przede wszystkim zdrowymi produktami do skomponowania pysznego śniadania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z akcji.


226 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2017-04-23


Pokaz akcji ratownictwa technicznego i medycznego
2017-05-01
Druchowie z OSP Czchów podczas XX. Biegu Floriańskiego zaprrezentowali pokaz akcji ratownictwa technicznego i medycznego. Zapraszamy do obejrzenia foto relacji w akcji.


XX. Bieg Floriański w Czchowie
2017-04-28


Stowarzyszenie "Na Śliwkowym Szlaku" - Aktualizacja kryteriów wyboru operacji
2017-04-27
W związku z aktualizacją kryterium wyboru operacji, kryterium wyboru grantobiorców, procedur wyboru operacji (konkursowa, operacji własnej LGD), strategii rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność (LSR), a także załącznika nr 2 do umowy ramowej (harmonogram planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność) Zarząd Stowarztyszenia "Na Śliwkowym Szlaku" zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłasznie uwag i opinii do wyżej wymienionych dokumentów.


Po nitce do serca
2017-04-23


Koszyczek Wielkanocny
2017-04-12
Ze Świętami Wielkanocnymi związanych jest wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest przygotowywanie pokarmów do święcenia.


Najserdeczniejsze życzenia świąteczne
2017-04-13


Podsumowanie Biegu
2017-05-01
W XX. Biegu Floriańskim ważny był udział i dobra zabawa. To stwierdzenie panowało również wśród wszystkich uczestników Biegu. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiatkową koszulkę. Jak widać na twarzach "biegaczy" panował usmiech! Dziekujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.


XX. Bieg Floriański
2017-04-28
Już jutro – 29 kwietnia 2017 r. bardzo serdecznie zapraszamy na Rynek do Czchowa. Mamy nadzieję, że aura nam dopisze i razem spędzimy aktywnie i ciekawie czas.


Od 28 kwietnia 2017 r. zapraszamy na Basztę w Czchowie
2017-04-28

Gmina Czchów położona jest w malowniczym regionie. Jednym z wielu punktów widokowych jest szczyt czchowskiej Baszty, który można odwiedzić, w tym roku już w kwietniu - 29 i 30 oraz jak dotychczas:

- w maju, czerwcu i wrześniu: od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 17:00, w niedzielę od 10:00 do 18.00;

- w lipcu i sierpniu: od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00; w niedzielę od 10:00 do 19:00;

- w październiku: w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00.


II Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym
2017-04-04
Zarząd TG SOKÓŁ BRZESKO, Starostwo Brzeskie oraz Dyrekcja ZSP nr 2 w Brzesku zapraszają dzieci i młodzież, a także dorosłych do udziału w II Mistrzostwach Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym w sobotę 8 kwietnia 2017 roku. Zapisy we wszystkich kategoriach do godz. 9:15.


Święto Flagi
2017-04-28
Podczas XX. Biegu Floriańskiego w Czchoiwe - 29 kwietnia 2017 r. będziemy również gościć przedstawicieli Stowarzyszenia ROTA z Ropy, którzy w ramach projektu pn. „Święto Flagi” zapraszają wszystkich do stoiska po odbiór Flagi Polski. 


Strażak Roku z Gazetą Krakowską
2017-04-07
Gazeta Krakowska - najchętniej czytany dziennik regionalny w Małopolsce w 2017 r. organizuje plebiscyt na najlepszego Strażaka Małopolski - ochotnika i zawodowca, najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej województwa małopolskiego oraz najlepszą Młodzieżową Druzynę Pożarniczą.


Bieg po zdrowie!!! akcja MOPS, MOKSiR i SPZCZ
2017-04-28
Zapraszamy na XX. Bieg Floriański w ramach którego Partnerzy Wydarzenia: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu  Rekreacji w Czchowie zapraszają wszystkich uczestników Biegu zarówno tych biegających jak i wspierających (mamy na myśli również publiczność) do udziału w akcji „Bieg po zdrowie”.


Zagrożenia w sieci
2018-02-02


Spotkanie w Bibliotece
2018-02-02


Turniej Szachowy
2018-02-02


Turniej Tenisa Stołowego
2018-02-02


Zapraszamy
2018-02-02


Zapraszamy
2018-02-02


Nabór do sekcji tenisa stołowego MOKSiRu
2017-09-06


Ogłaszamy nabór do sekcji MOKSiR Piast Czchów
2017-02-27


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów

2016-06-14

Każdy region turystyczny w Polsce ma kilka takich miejsc, zwanych atrakcjami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Co jest symbolem gminy Czchów? Wszystkie miejscowości mają swoje urokliwe miejsca, ale na pewno czchowską ziemię czynią wyjątkową: XIII-wieczna Baszta z punktem widokowym na Dolinę Dunajca (pozostałość zamku średniowiecznego); majestatyczny Rynek w Czchowie otoczony domami z podcieniami oraz zabytkowy kościół, w którym znajdują się jedne z najstarszych w Europie freski Via Crucis; piękne zabytkowe kościoły: modrzewiowy w Jurkowie, z sobotami w Tymowej, kościół w Domosławicach słynący z cudownego obrazu Matki Bożej Domosławickiej Królowej Doliny Dunajca oraz sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego na Kozieńcu (w Czchowie); zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce znany z legendy o inkaskim skarbie; kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie, przyciągające plażowiczów, oraz słynny na całą Polskę festiwal jazzu tradycyjnego - Baszta Jazz Festival.

            Jest tutaj wiele miejsc, gdzie można spędzić aktywnie czas:

- wybierając jedną z trzech ścieżek rowerowych liczących łącznie około 50 km;

- odkrywając bogactwo fauny i flory licznych lasów poprzez piesze wędrówki (zielony szlak PTTK, Rezerwat Florystyczny Bukowiec, pomniki przyrody);

- wypoczywając nad wodą w scenerii jeziora Czchowskiego lub rzeki Dunajec;

- płynąc kajakiem, statkiem bądź promem (przez rzekę Dunajec);

- korzystając z szerokiej oferty kąpieliska „Chorwacja” w Jurkowie;

- grając w laserowy paintball nad brzegiem Dunajca w Czchowie;

- słuchając muzyki i tańcząc w jednym z najbardziej prestiżowych klubów muzycznych w Małopolsce,

- biorąc udział w imprezach kulturalno-rozrywkowych i rekreacyjnych;

- relaksując się na obiektach rekreacyjno-wypoczynkowych (place zabaw dla dzieci, boiska sportowe, siłownie plenerowe, altany z miejscem na grilla).

            Gmina Czchów to również niepowtarzalne produkty lokalne. Wśród nich należy wyróżnić potrawy regionalnej kuchni, dania z fasoli „Piękny Jaś”, wysokiej jakości pszczelarskie specjały a także „Pierogi spod Baszty” z ciasta chlebowego z ziarnami. Z Czchowem kojarzone jest również rękodzieło artystyczne, w tym lalki, sowy i rycerze ze sznurka sizalowego oraz koronkowe serwety i obrusy, malowane i haftowane obrazy.

            Ziemia czchowska, to prawdziwy raj dla miłośników historii, przyrody, amatorów sportów wodnych, wędkarzy oraz grzybiarzy. To idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!

 


Czchów commune, an ideal holiday destination!

 

Every tourist region in Poland have several places called "must see" attractions. What is the symbol of Czchów commune? Every town has it’s charming spots but Czchów land offers something very special: 13th century stone tower with a view point over the Dunajec River (remains of the medieval castle), magnificent market square surrounded with arcade houses and historical church decorated with the oldest frescos in Europe (Via Crucis). There are other  historical churches around the commune: made of larch in Jurków, with arcades in Tymowa, church in Domosławice with grace-working image of Domoslawicka Mother of God, the Queen of Dunajec Valley and a sanctuary of Merciful Jesus Christ in Kozieniec (Czchów). Other attractions include: Tropsztym Castle (Wytrzyszczka), famous for Inka treasure legend, swimming zone "Croatia" in Jurków and countrywide famous Baszta Jazz Festival.

There are many places for tourists to actively spend their free time:

- choose one of the three cycling routes which altogether are 50 km long;

- discover the richness of fauna and flora in numerous forests by hiking (green trail PTTK, Floral Reserve Bukowiec, natural monuments);

- rest on the beach by the lake or the Dunajec River;

- go canoeing, sail in boat or on a ferry in The Dunajec River;

- benefit from the wide range of attractions of swimming zone in Jurków "Croatia"

- play laser paintball by the river bank;

- dance and have fun in one of the most prestigious music clubs in Malopolska Region;

- relax on sport fields, children playgrounds, grill gazebos and outdoor gym,

            Characteristic for Czchów commune are also unique local products. You cannot miss regional cuisine made of beans called "Beautiful Jas from the Dunajec Valley",  honey special products and also "Dumplings from the tower" made of bread dough with various seeds. Artistic handicraft is also associated with Czchów, handmade dolls, owls, knights made of sisal string, lace tablecloth, painted and laced pictures.

            Czchów land is a real paradise for history, nature, water sports, fishing and mushroom picking lovers. This is a perfect place for your holidays!

 

 

 

Gemeinde Czchów – der perfekt Urlaubsort für Dich!

 

            Jede touristische Region in Polen hat mehrere Orte, die man unbedingt sehen sollte. Was ist sind die Besonderheiten der Gemeinde Czchów?

Alle Dörfer haben ihre eigenen charmanten Aushängeschilder.  Besonders einzigartig ist aber der Turm aus dem dreizehnten Jahrhundert mit der wunderschönen Aussicht das Dunajec – Tal (Reste einer mittelalterlichen Burg).

Der majestätischen Markt in Czchów  ist von Häusern mit Arkaden und einer alten Kirche mit den ältesten Fresken in Europa Via Crucis umgeben;  von schönen historischen Kirschen wie   der Lärchenkirche in Jurków,  in Tymowa, die Kirche in Domosławice ist berühmt für das Gnadenbild Muttergottes von Domosławice der Dunajec – Tal Königin, sowie ein Heiligtum von des barmherzigen Jesus in Czchów; die Burg Tropsztyn in Wytrzyszczka ist für die Legende des Schatzes Inca bekannt.

 Badeort  „Kroatien“ in Jurków , das die Urlauber unterhaltet  und in Czchów findet alljährlich das in  ganz Polen berühmte Festival, das traditionelle Jazz – Turm Festival, statt. 

 Viele Sehenswürdigkeiten und Orte laden zu Aktivitäten ein:

-           50 km Fahrradwege durch die wunderschönen Landschaften

-          zahlreiche Wanderwege (grün markiert) durch die Fauna und Flora, vorbei an Naturdenkmälern, dem Floristikpark Bukowiec und vieles mehr.

-          Ausflüge auf dem Fluss Dunajec mit dem Kanu, Boot oder der Fähre

-           Viele kleine Badestrände die zum Schwimmen und Sonnen einladen

-          Laser Paintball am Ufer des Dunajec in Czchów spielen;

-          angesagte Musikclubs laden zum Tanzen oder einfach nur Musik hören ein

-          viele kulturelle Veranstaltungen

-          in unserer Freizeitanlage finden Sie  Kinderspielplätze, Sportplätze und einen überdachten Grill

In unserer Gemeinde gibt es auch einzigartige örtliche Produkte,  wie  z.B. das regionale Bohnengericht, hochwertiger Honig von aus eigenen Imkereien  und auch die besondere Spezialität „Teigtaschen von den Türmen“ aus einem besonderen Brotteig.           

Mit Czchów verbindet man auch das Handwerk, unter anderem Puppen, Eulen und Ritter aus Sisal Garn, Spitzendeckchen und Tischdecken sowie bemalte und bestickte Bildern können Sie hier erwerben.

Czchów – ein Paradies für Liebhaber von Geschichte, Naturkunde, Wassersportlern, Anglern und Pilzsammlern. Ein perfekter Ort für Dich!    (der perfekte Ort für Ihren Urlaub)

Kalendarz wydarzeń
<< Styczeń 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031