Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Święto Niepodległości w Gminie Czchów

2016-11-11

11-go listopada 1918 roku nastąpiło Odrodzenie Niepodległego Państwa Polskiego.  Dla nas Polaków jest to bardzo ważna data. Po 123 latach Polska Odzyskała Niepodległość.

W gminie Czchów obchody 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęliśmy od udziału w mszy świętej za Ojczyznę w kościele pw. NNMP w Czchowie, którą celebrował podpułkownik Wojska Polskiego ks. Waldemar Rawiński. Następnie prowadzeni przez Strażacką Orkiestrę Dętą ze Złotej, z Pocztami Sztandarowymi Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół z terenu gminy Czchów, zuchami i harcerzami oraz delegacjami władz samorządowych udaliśmy się na cmentarz aby uczestniczyć w modlitwie i złożyć wiązanki na grobach żołnierzy poległych podczas I wojny światowej.

                Dalsze uroczystości odbyły się w kinie Baszta. Po wprowadzeniu Pocztów Sztandarowych na salę Chór Kameralny z Jurkowa wykonał Hymn Polski. Następnie po powitaniu wszystkich osób biorących udział w uroczystości i wyprowadzeniu sztandarów odbyła się dalsza część artystyczna.

Chór Kameralny z Jurkowa wykonał jeszcze dwa utwory: „Gaude Mater Polonia” oraz  „Rozkwitały pąki białych róż”, występując w składzie: Renata Musiał, Natalia Musiał, Edyta Kwiek, Danuta Wiśniewska, Zuzanna Musiał, Agnieszka Kozdrój, Bożena Flasińska, Paulina Szot, Natalia Pawłowska, Dominika Ojczyk, Elżbieta Mendel, Julia Ogorzelec, Piotr Musiał, Mariusz Kwiek, Antoni Musiał, Marcin Musiał, Mateusz Musiał, Włodzimierz Świerczek, Jan Kantek, Jan Nastałek, Mirosław Ogorzelec, Józef Łojek oraz dyrygent - Aleksandra Bożkowicz–Różak.

Kolejną pieśń wojskową „My Pierwsza Brygada” usłyszeliśmy w wykonaniu Zespołu Wokalnego Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach.  Zespół wystąpił pod opieką Aleksandry Bożkowicz-Różak i przy akompaniamencie Krystyny Man Li Szczepańskiej.

„Polska – Ojczyzna, to taka Kraina, która się w sercu zaczyna” to tytuł pięknej i bogatej w treści patriotyczne akademii przedstawionej przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Najmłodsi uczniowie tej szkoły – klasa 0a i 0b –  jak najpiękniej tylko można pokazali nam co oznacza dla nich Polska i patriotyzm. Śpiewem, poezją, gestami ujęli każdego z obecnych na sali.

W kolejnej odsłonie uroczystości obejrzeliśmy spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Tymowej „Obrazy z życia świętej Urszuli”. Święta Urszula Ledóchowska  od  października tego roku patronuje Publicznej Szkole Podstawowej i Publicznemu Gimnazjum w Tymowej. W tym szczególnym dniu jakim jest 11 listopada - młodzież i nauczyciele ukazali nam postać św. Urszuli, która w pamięci potomnych zapisała się jako założycielka nowej rodziny zakonnej, edukującej kolejne pokolenia młodzieży, oraz jako nieustraszona patriotka i matka polskiej niepodległości.

Na zakończenie usłyszeliśmy wiązankę pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Grupy Śpiewaczej działającej przy Kole Gospodyń w Czchowie pod kierunkiem Zbigniewa Gdowskiego. Panie:  Aniela Janicka, Bronisława Janicka, Dorota Mikulec, Olga Jabłońska, Zofia Wojakiewicz, Krystyna Krężołek, Cecylia Nowak, Stanisława Tontor i Krystyna Gawełda, wykonały: „Warczą karabiny”, „Jedzie, jedzie na Kasztance”, „Hej, panienki posłuchajcie”, „Znam ja jeden śliczny zamek” oraz „Marsz Polonia”.

Gminne uroczystości dobiegły końca około godziny 14-tej, zgromadziły wiele osób, począwszy od tych najmłodszych – przedszkolaków, przez młodzież, po dorosłych. Ten dzień przepełniony był modlitwą oraz piękną i bogatą w treści patriotyczne część artystyczną. Dziękujemy wszystkim za obecność.

 

Elżbieta Ogiela

 

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Ochotniczych Straży Pożarnych, zuchom, harcerzom, młodzieży szkolnej, druhom Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej za udział w obchodach 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przedstawienie bogatej w treści patriotyczne części artystycznej. Dziękujemy:

-        dyrygentowi Aleksandrze Bożkowicz-Różak oraz członkom Chóru Kameralnego z Jurkowa,

-        uczniom Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach, nauczycielom: Aleksandrze Bożkowicz-Różak, Krystynie Man Li Szczepańskiej oraz dyrektorowi szkoły Kazimierzowi Wojnickiemu,

-        uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie, rodzicom, nauczycielom: Barbarze Buchowicz, Barbarze Gwóźdź i Annie Osadzie oraz  dyrektorowi szkoły Barbarze Wojakiewicz,

-        uczniom Zespołu Szkół w Tymowej, rodzicom, nauczycielom:  Marioli Fyda, Agacie Roczniak, Pawłowi Sacha, Radosławowi Żurkowi, dyrektorowi szkoły Lucynie Krzyżak oraz Dominice Czarneckiej,

-        paniom z Grupy Śpiewaczej działającej przy Kole Gospodyń w Czchowie,

-        wszystkim biorącym udział w uroczystości.

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie

Elżbieta Ogiela

 

 

 

Zapraszamy na foto relację

Foto Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031