Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD

2017-01-16

Świąteczny klimat, potęgowany iście zimową aurą, udzielił się wszystkim. Koncert rozpoczął Jurkowski Chór Kameralny. Polskie kolędy wykonane przez miłośników muzyki (jak sami podkreślają nieprofesjonalnych) pod dyrekcją Aleksandry Bożkowic-Różak wprowadziły niepowtarzaną atmosferę. Wspaniałe wykonanie, a co za tym idzie, owacje od publiczności potwierdziły, że Jurkowski Chór Kameralny jest wyjątkowy i nieustannie zachwyca swoich słuchaczy.

Następnie Marcin Walkowicz, który prowadził koncert, zachęcił publiczność do wspólnego z nim wykonania dwóch kolęd: „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Lulajże Jezuniu”. Zamysł ten zakończył się powodzeniem, a na dodatek wprowadził wszystkich w znakomitym nastroju do kolejnego koncertu - Wojtka Klicha.

Tradycja „Rockowych Opłateczków Wojtka Klicha” sięga 1994 roku, to wówczas po raz pierwszy, po pasterce w Tarnowskim Centrum Kultury zgromadzili się ludzie, aby wysłuchać koncertu i śpiewać kolędy. Od tamtej pory minęło 22 lata, a „Opłateczki” na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Tarnowa.  15 stycznia z podobnym repertuarem wystąpił w Czchowie. Wojtek Klich jest jednym z najciekawszych tarnowskich muzyków. Wiele można o nim pisać, ale najwięcej można zyskać przy jego osobistym poznaniu. To bardzo malownicza osobowość muzyczna na polskiej scenie, współpracuje z wieloma znanymi muzykami, pisze teksty i muzykę. Każdemu, kto tylko zechce, poświęca swoją uwagę. Niezwykle pogodny, zawsze uśmiechnięty i miły, …. , a  każdy jego koncert niesamowicie ciepły i wyjątkowy.  I tak właśnie było w Czchowie, na scenę wszedł boso, w barwnej koszuli i dżinsach, a pierwsze słowa wyrażające ogromne uznanie skierował do Jurkowskiego Chóru Kameralnego. Oczywiście podczas swojego koncertu kilkukrotnie wspominał, że jest pod urokiem tak podniosłego wykonania kolęd przez Chór.

Kolędy w rockowo-bluesowej aranżacji, które usłyszeliśmy niosły piękne przesłania i wprawiały nas w niesamowity nastrój, razem nuciliśmy, śpiewaliśmy, klaskaliśmy, było pięknie. Na domiar tego, muzyka, którą tworzyły dźwięki gitar, kontrabasu, perkusji i harmonijki ustnej na przemian z fletem, potęgowały pozytywne emocje.  

I tak spotkanie mogło trwać i trwać, a my z wykonawcami wszystkich koncertów śpiewać: Cichą noc, Z narodzenia Pana, A to komu, W żłobie leży, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Ach ubogi, Nie było miejsca dla Ciebie, Ja trzeci król Baltazar Czarny, Jezus Malusieńki, i wiele, wiele innych.

Na finał Noworocznego Koncertu artyści wybrali piękną polską góralską piosenkę - Oj Maluśki, Maluśki, w której refren dołączała się cała sala.

Dziękujemy wszystkim artystom, muzykom, gościom i publiczności za wspólne kolędowanie!!!

E. Ogiela

 

foto P. Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930