Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Spartakiada Przedszkolaka
2019-10-04


Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowwskiej organizuje wyjazd na Targi seniora 27 września 2019 r.
2019-09-05


Uwaga zapisy na zajęcia ogólno-muzyczne
2019-08-22


Spacer po Czchowie
2019-06-24


Otwarcie wieży zamkowej w Czchowie
2019-05-29
Wieża udostępniona jest do zwiedzania WYŁĄCZNIE z przewodnikiem od maja do października!


UWAGA!!! Godziny zwiedzania Miasteczka
2019-05-29

POZNAJ CZCHÓW Z PRZEWODNIKIEM!

Szanowni Państwo, najlepszyym sposobem na poznanie miasteczka jest zwiedzanie z przewodnikiem. Poznajemy wówczas historię, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz zwiedzamy punkt widokowy na zamku.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Koszyczek Wielkanocny

2017-04-12

W pięknie przygotowanym koszu koniecznie muszą pojawić się elementy ściśle związane z Wielkanocą: baranek wielkanocny z chorągiewką i umieszczonym na niej krzyżem - symbol zwycięstwa Jezusa nad śmiercią, wędlina i masło – znak obfitości i dostatku jaki otrzymujemy od Jezusa Zmartwychwstałego, pisanki i kurczątka - symbol nowego, odradzającego się życia, babka wielkanocna – znak wzrastania wiary, nadziei i miłości, chleb – symbol Eucharystii i cudów rozmnożenia chleba, korzeń chrzanu i ocet – znaki gorzkiej męki Jezusa przemienionej w słodycz zmartwychwstania, sól – symbol trwałości, nieśmiertelności i ochrony przed zepsuciem, bukszpan – znak zmartwychwstania i życia wiecznego a nawet zajączki – symbol grzeszników, których odkupił Jezus swoją męką.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy w odpowiedzi na nasze zaproszenie do udziału w konkursie pn. „Koszyczek Wielkanocny” wzorowo zdali test przygotowujący do gromadzenia niezbędnych elementów  do koszyczka. W 15. koszach starannie i z pomysłem wykonanych eksponowane były imitacje chleba, masła, babki, wędliny, chrzanu, itd. Oczywiście w każdym koszu na najważniejszym miejscu znajdował się baranek z chorągiewką i krzyżem, otoczony pięknie ozdobionymi jajeczkami, były też kurczątka i zajączki.

11 kwietnia br. przed komisją, która podjęła się oceny koszów stało nie lada zadanie. Przed przystąpieniem do oceny zostały usunięte wszystkie informacje identyfikujące dany kosz z konkretną grupą, a następnie przeszły weryfikację, czy na pewno wszystkie wymienione w regulaminie elementy znajdują się w koszu. Komisja w składzie: Rozalia Krakowska, Patrycja Janicka Raciborska i Elżbieta Ogiela, praktycznie każdy element obejrzała dokładnie. Panie były jednomyślne w przyznawaniu punktów, przy czym dodatkowe punkty zdobyły prace – gdzie kosz był wykonany własnoręcznie. Komisja doceniając wysiłek i zarazem pomysłowość dzieci, które pod okiem swoich nauczycieli w przedszkolach i szkołach przygotowywały kosze, przyznała następujące miejsca:.

I miejsce dla – 7. grup:

Skrzaty – Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej

Pszczółki – Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej

Żabki – Publiczne Przedszkole w Jurkowie

Misie – Publiczne Przedszkole w Jurkowie

Oddział Przedszkolny – Zespół Szkół w Tworkowej

Kl. 0 A – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie

Kl. 0 B – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie

II miejsce dla grupy:

Krasnoludki – Publiczne Przedszkole w Czchowie

Słoneczka – Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej

Skrzaty – Publiczne Przedszkole w Jurkowie

III miejsce dla grupy:

Jeżyki – Publiczne Przedszkole w Czchowie

Zajączki – Publiczne Przedszkole w Czchowie

Krasnale – Publiczne Przedszkole w Tymowej

Biedronki – Publiczne Przedszkole w Tymowej

Motylki - Publiczne Przedszkole w Tymowej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom a Państwa zapraszamy do obejrzenia tych pięknych „dzieł”, które do 28 kwietnia można podziwiać w sali kina Baszta w Czchowie (o chęci obejrzenia należy poinformować pracowników Ośrodka pod adresem Czchów, Rynek 2 – CIT).

E. Ogiela

Kalendarz wydarzeń
<< Październik 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031