Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Aukcja prac plastycznych na rzecz Baszty w Czchowie

2017-07-01

W tym roku, do znanych i uznawanych artystek, mieszkających w naszym regionie, które przekazały swoje prace na licytację dołączyły dziewczęta uczestniczące w zajęciach artystycznych oraz panowie z Tarnowa. 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie naszej inicjatywy.

 

A wszystkich Państwa zachęcamy gorąco do udziału w aukcji.

 

 

Agnieszka Karecka

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Zajmuje się ceramiką i malarstwem.

OBRAZ -  "Kalina" (porcelana, akryle, 30x30 cm), autor: Agnieszka Karecka

 

Joanna Pasieka

Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Warszawie na kierunku Konserwacji i Restauracji Tkanin Zabytkowych. Jej pasją jest malarstwo (olej, akryl), rysunek (ołówek, węgiel, techniki mieszane), tkanina artystyczna głównie batiki, konserwacja tkaniny zabytkowej oraz pozłotnictwo (różne techniki).

OBRAZ -  "Martwa natura" (akryle, karton), autor: Joanna Pasieka

 

Agata Rościecha-Kanownik

Absolwentka  Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Prof. Włodzimierza Kunza. Od 2004 r. wykłada rysunek i malarstwo na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych  Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.      

OBRAZ - "Garderoba Pani M. /17" (akryl, płótno, 50x50cm), autor: Agata Rościecha-Kanownik

 

Teresa Turek

Od 1988 roku wykonuje rękodzieło artystyczne ze sznurka sizalowego, często specjalnie barwionego m. in są to postacie czarownic, rycerzy, lajkonika, syrenki warszawskiej, rolnika, gospodyni, a także zwierząt, szczególnie efektywnie wygląda zaprzęg konny.

"Rycerz Czchowski" (sznurek sizalowy), autor: Teresa Turek

 

Patrycja Janicka- Raciborska

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Edukacja Artystyczna oraz Wydziału Historii Kościoła o kierunku Sztuka Sakralna specjalność - Konserwacja Tkanin na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

OBRAZ -  "Pejzaż - Tropsztyn" (akryl, 2x41cm), autor: Patrycja Janicka-Raciborska

 

Teresa Horzymek

Z zawodu lekarz, z pasji artystka tworząca niepowtarzalne dzieła. Słynie z pięknych nakryć głowy oraz broszek. Jest jedną z inicjatorek parady nowoorleańskiej podczas Baszta Jazz Festivalu. 

"Broszka", autor: Teresa Horzymek

"Czapka", autor: Teresa Horzymek

 

Barbara Pasieka

Wieloletni pedagog nauk ścisłych. Pomimo swojej profesji doskonale odnajduje się w tworzeniu prac artystycznych, wśród których są obrazy haftem malowane.

OBRAZ -  "Młyn" (haft krzyżykowy), autor: Barbara Pasieka

 

Marta Gurgul

Nauczycielka z powołania  krawcowa i projektantka z zamiłowania. Inicjatorka wielu akcji charytatywnych. Projektuje i tworzy wspaniałe prace również dekoracyjne.

PODUSZKA, projekt i wykonanie: Marta Gurgul

 

Marta Duda

Wieloletni pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. W wolnej chwili poświęca się tworzeniu dzieł artystycznych techniką haftu krzyżykowego. Jej kolekcja liczy kilkaset wspaniałych prac.

OBRAZ -  "Kwiaty" (haft krzyżykowy) - autor: Marta Duda

 

Dorota Mikulec

Mieszkanka Czchowa, aktywnie włączająca się w lokalne działania społeczne i kulturalne. Od lat pasjonuje ją wyszywanie haftem krzyżykowym obrazów. W jej kolekcji znajdują się postacie świętych, kwiaty, pejzaże i martwa natura.  

OBRAZ -  "Kwiaty" (haft krzyżykowy) - autor: Dorota Mikulec

 

Bernadeta Krakowska

Wśród wielu czynności, które z pasją wykonuje jest rękodzieło artystyczne. Jej prace nie sposób zliczyć, wykonała ich całe mnóstwo. Między innymi są to różne kompozycje, kwiaty, szkatułki i inne przedmioty zdobione techniką decoupage.

SZKATUŁKA Z SERDUSZKIEM– wykonanie: Bernadeta Krakowska

 

Małgorzata Noga

Od niespełna trzech lat, hobbistyczne zajmuje się decoupage. Ozdabia niemalże każdą rzecz. Wszystkie nawet nieco zużyte przedmioty, „po wizycie” w dekoratorni, otrzymują nowy, ciekawy blask i stają się dziełami sztuki.

SZKATUŁKA – wykonanie: Małgorzata Noga

 

Julia Mogilska

Dziesięcioletnia uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Jej pasją jest malarstwo abstrakcyjne. Julia chętnie uczestniczy w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

PRACA - "Abstrakcja", autor: Julia Mogilska

 

Zofia Jeneralska

Dziesięcioletnia uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Swój wolny czas spędza aktywnie: malując, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach oraz pomagając mamie w Alpaca Beach. Jest pełną radości dziewczynką, uzdolnioną plastycznie.

PRACA – "Jazz", autor: Zofia Jeneralska

 

Milena Solecka

Najmłodsza autorka prac plastycznych tegorocznej aukcji. Siedmioletnia uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Idąc w ślady swojej babci – pani Teresy Horzymek – wspiera lokalne inicjatywy już od najmłodszych lat.

PRACA – "Abstrakcja - Jezioro Czchowskie", autor: Milena Solecka

 

Partycja Brzęk

Dziesięcioletnia uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie. Patrycja w czasie wolnym chętnie tworzy niezwykłe prace plastyczne. Jej pasją jest malarstwo abstrakcyjne.

PRACA - "Ośmiorniczka", autor: Patrycja Brzęk

 

Kolejni darczyńcy to Piotr Góryjowski (nieoceniony autor zdjęć) oraz Roman Bartnicki (wspaniały muzyk), którzy od lat wspierają Baszta Jazz Festival, w tym roku na licytację przekazali wyjątkowy zestaw – Koszulka + kubek + płyta R.B. Dixe Band. 

 

W piątek 7 lipca otrzymaliśmy kolejne trzy fotografie hybrydowe z cyklu „Miniatury jazzowe” wykonane w technice ambrotypii od pana Michała Piotrowskiego. Technika ta jest odmiana techniki fotograficznej nazywanej „ mokra płytą kolodionową” której początki sięgają połowy XIX wieku. Charakteryzowała się ręcznym wykonaniem emulsji światłoczułej, która po wylaniu na płytę szklana należało naświetlić. Stad nazwa mokra płyta gdyż po wyschnięciu nie nadawała się do fotografowania. Te trzy fotografie to fragment cyklu zdjęć przedstawiających Baszta Jazz festiwal. Cały cykl jest prezentowany w Zamku „Tropsztyn” nieopodal Czchowa do końca sierpnia wystawę można oglądać. Serdecznie zapraszamy.

 

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031