Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Dni Czchowa 29 - 30 lipca 2017 r. - Fotorelacja

2017-08-02

FOTORELACJA Z TEGOROCZNYCH DNI CZCHOWA

 

W tegoroczne Święto Czchowa zaangażowanych było wiele instytucji i ludzi. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy partnerom wydarzenia, którymi byli:

Starostwo Powiatowe w Brzesku, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna W Czchowie.

Dziękujemy sponsorom:

Państwu Marii i Zbigniewowi Rabiasz – Firma Rabek, Państwu Barbarze i Dariuszowi Dubois – Firma Sara, Państwu Marii i Władysławowi Osada - Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa OSADA EKO POL WŁADYSŁAW OSADA, Państwu Alicji i Andrzejowi Kocoń - Gospodarstwo Ogrodnicze, Państwu Elżbiecie i Romanowi Orłowicz - Zakład Mechaniki Pojazdowej, Pani Grażynie Kierońskiej - Pensjonat "ZACISZE", Państwu Renacie i Piotrowi Musiał - Zakład Betoniarski w Jurkowie "JURBET", Państwu Marii i Eugeniuszowi Cieśla - Zakład Urządzeń Mechanicznych "ZUMEC", Państwu Małgorzacie i Józefowi Góral - Przedsiębiorstwo "GÓRALMET", Państwu Małgorzacie i Henrykowi Marszałek "AUTOKOMPLEKS”, Państwu Stanisławie i Piotrowi Sadlej Firma "SADLEY", Panu  Krzysztofowi Krawczykowi Sklep Meblowy "RENOMA", Pizzerii "SŁONECZNY STOK" z Czchowa oraz Firmie TEFAL.

            Wracając do gorącego, ostatniego lipcowego weekendu, to w sobotę rozpoczęliśmy świętowanie o godzinie 16-tej grą miejską „Poszukiwanie skarbu w Czchowie”. Była to już druga edycja tej zabawy. W tym roku jej uczestnicy mieli do wykonania równie ciekawe zadania, m.in.: brali udział w teście o gminie Czchów, poszukiwali ukrytych przedmiotów związanych ze średniowieczem, a zwycięska drużyna na zakończenie otrzymała mapę, która zaprowadziła ją do ukrytego pod ziemią skarbu. W zabawie wzięły udział 3. drużyny, których członkowie: rodzice, dzieci i przyjaciele rewelacyjnie się bawili. Zwyciężyła drużyna „Spryciarzy”, II miejsce zajęli „Poszukiwacze”, a III „Drużyna Skarbu”. Nagrody dla laureatów ufundowali: Państwo Stanisława i Piotr Sadlej Firma "SADLEY", Pan  Krzysztof Krawczyk Sklep Meblowy "RENOMA", Pizzeria "SŁONECZNY STOK" z Czchowa i Firma TEFAL. Dziękujemy sponsorom!

            Blok zabaw dla dzieci – już na Rynku – wystartował o godzinie 18-tej. Wszystkie dzieci małe i duże wzięły udział w imprezce super bohaterów, były gry i konkursy – jednym słowem wspaniała zabawa.

            W tym roku podczas „Dni Czchowa” towarzyszyła nam różnorodność muzyczna. Rozpoczęliśmy koncertem kapeli góralskiej „HOWERNA” z Piwnicznej. Trzeba przyznać, że kapela potrafi rozweselić nie jedną smutną buzię i umilać ludziom życie poprzez muzykę. Ich koncert to tylko przedsmak sobotnich emocji.

O godzinie 21.30 na scenie pojawił się znany i uwielbiany SŁAWOMIR – gwiazda rock polo. Odkąd sięgam pamięcią w Czchowie na koncertach organizowanych w sezonie, chyba nigdy nie było takiej liczby publiczności. Sławomir zaśpiewał wiele znanych piosenek m. in. Megiera oraz jego najnowszy hit Miłość w Zakopanem. Braw, skandowania nie było końca! Koncert był rewelacyjny, a po koncercie jeszcze długo podpisywał fanom płyty, koszulki, rozdawał autografy.

W tej iście sielankowej atmosferze publiczność bawiła się w rytmach disco do około 2-ej po północy. I jak to powiedział jeden z muzyków Tigers Jazz Band, występujących na tegorocznym festiwalu jazzowym – to był odpowiedni czas na policzenie owieczek i baranków. 

W niedzielę, w drugim dniu „Dni Czchowa” – wiele się działo na scenie. Rozpoczęliśmy o godzinie 16-tej hawajskim party. Najmłodsi świetnie się bawili wśród tysięcy baniek mydlanych, uczestnicząc w konkurencjach tanecznych i sportowych.

Również od 16-tej trwała „Akcja kup książkę dla biblioteki’, która jak co roku cieszyła się ogromną popularnością. Panie z Miejskiej Biblioteki  Publicznej przygotowały różne atrakcje dla osób wspierających działalność instytucji. Szerzej o akcji w artykule z MBP. 

O 17-tej na scenie pojawiły się wyjątkowe gwiazdy laureaci XI Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Majstersztyk". Wystąpili: Milena Kupiec, Krzysztof Habel, Zuzanna Garbacz, Wiktoria Białek, Jakub Habel, Gabriel Gajda, Paulina Pawłowska, Julia Potera, Gabriela Kozdrój, Magdalena Piech, Angelika Potera, Oliwia Gajda, Natalia Czuba i Weronika Kęska. Wszyscy laureaci z rąk Burmistrza Czchowa otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Pomiędzy przygotowaniami do kolejnego koncertu i podsumowania akcji na rzecz biblioteki, panie Jola, Ewa, Monika i Dorota z grupy Zumfit zaprezentowały układ taneczny i zachęcały do wspólnego, niezwykle energicznego tańca. Trzeba przyznać, że nie wszyscy podołali paniom, a nasz konferansjer jest tego przykładem.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był rockowy zespół LUXTORPEDA. Koncert rozpoczął się o 20:30. Zespół  powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił utalentowanych i znanych muzyków. W Czchowie - koncert wspaniały, na który zjechała publiczność z różnych stron Polski. Otrzymaliśmy wiele podziękowań i gratulacji, m.in. od fanów z Sandomierza, a na www.luxtorpeda.art.pl zamieszczony został post „Niesamowite przyjazne ciepłe miejsce ten Czchów. Ludzie przekochani. Co za tym idzie świetny koncert”. Dziękujemy wszystkim za miłe i ciepłe słowa!

Na zakończenie Dni Czchowa wystąpił "KANABISLANG" – zespół, którego przygoda z rapem sięga lat 90 XX wieku.

Dni Czchowa to nie tylko muzyka. Każdego dnia na czchowian i miłych turystów czekały dodatkowe atrakcje: zjeżdżalnie, stoiska, liczne gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Przygotowaliśmy również stoisko MOKSiRu gdzie można było nabyć ciekawe pamiątki z Czchowa, a dzieci mogły pomalować buźki wcielając się tym samym w postacie z bajek. Podczas Dni Czchowa prowadziliśmy akcję „Dni Otwarte Miejskiej Komisji ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH  - każdy mógł wrzucić anonimowo do skrzyneczki pytanie dot. m.in. uzależnień. Na otrzymane pytania Komisja odpowie na stronie internetowej www.mops.czchow.pl.

W niedzielę na czchowskim Rynku SP ZOZ w Brzesku zapraszał do skorzystania z punktu konsultacyjnego prowadzonego przez pielęgniarki. Gdzie można było uzyskać informacje o profilaktyce raka jelita grubego i realizowanym projekcie oraz porady na temat prawidłowego odżywiania i trybu życia. Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego.”

Podsumowując, trzeba podkreślić, że pogoda nas rozpieszczała i przez dwa dni cieszyliśmy się pięknym słońcem. Prawdą jest również to, że dla nas organizatorów ostatni lipcowy weekend był naprawdę gorący. Staraliśmy się sprostać Państwa wymaganiom i zaspokoić różne gusta. Nie ukrywaliśmy również radości, że tyle osób uczestniczyło w naszym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to weekend wspaniałej zabawy i absolutnie każdy znalazł coś wyjątkowego dla siebie.  

 

Zapraszamy za rok

Elżbieta Ogiela

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930