26. Bieg Floriański w Czchowie

Bardzo serdecznie zapraszamy strażaków, uczniów, biegaczy i chodziarzy do włączenia się w naszą akcję i startu w 26. Biegu Floriańskim w Czchowie – 4 maja 2024 r.

26. Bieg Floriański w Czchowie odbędzie się 4 maja 2024 roku. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami miasteczka i ścieżkami Miejskiego Parku Zieleni i Wypoczynku „Grodzisko”. Bieg ma charakter biegu ulicznego i przełajowego.

Po raz pierwszy odbył się w 1997 roku, a jego inicjatorem był Tadeusz Rajczak. W tym czasie, tylko raz nie mogliśmy zorganizować biegu, było to w wyniku pandemii coronavirusa w 2020 roku. W ciągu 25. edycji biegu, jego trasa zmieniała się, w większości biegaliśmy w Czchowie, ale również Bieg Floriański odbył się w Domosławicach, Jurkowie i Tymowej. W 2021 dodatkowo do aktywności, zaprosiliśmy „chodziarzy”.

Bieg Floriański to setki biegających młodych ludzi – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, strażaków i osób dorosłych, którzy czerpią zbiegania przyjemność, jednocześnie dbając o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Do zobaczenia na rynku w Czchowie 4 maja 2024 roku, rozpoczęcie wydarzenia godzina 10:00!