17. Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MAJSTERSZTYK 2023

GRAND PRIX KONKURSU OTRZYMAŁA MARIA GUCWA Z KATEGORII III, UZYSKUJĄC NAJWYŻSZĄ PUNKTACJĘ – GRATULACJE!

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek’2023

Kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych

Kolęda jest pieśnią, która od razu przywołuje na myśl piękny, grudniowy czas, a więc Święta Bożego Narodzenia. Daje radość, spokój i refleksję.

Wyjątkowym podarunkiem, który mieliśmy okazję otrzymać podczas niedzielnego wydarzenia, były właśnie najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci śpiewały pięknie, do akompaniamentu, podkładu muzycznego, jak i a capella, a my dołączaliśmy się w refrenach. Występowały w towarzystwie rodzeństwa i przyjaciół. Wszystkie wykonania były autorskie i wielokrotnie przywoływały uśmiech i radość. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, dziękujemy również rodzicom i dziadkom za obecność i przygotowanie małych artystów. Podczas gminnego przeglądu wystąpili: Aleksandra Dymek, Emilia Gagatek, Patrycja i Wiktoria Gałek, Aleksandra Gasińska, Karolina Kuśnierz, Emilia i Jakub Pachocińscy, Milena Orlecka, Aleksandra i Weronika Petryla, Kacper Potoczek, Lena Przychocka, Julia Rozciecha, Emilia i Oliwia Sowa, Hubert Sroka, Zuzanna Świerczek, Lena i Julia Strug oraz najmłodsza uczestniczka Róża Gicala. W nagrodę za występ dzieci otrzymały pluszaki i dyplomy, które wręczali Ks. Jacek Walczyk i Jarosław Gurgul.

10. Gminny konkurs Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa’ 2023

Przez cały okres bożonarodzeniowy na podcieniach Centrum Informacji Turystycznej w Czchowie można było oglądać piękne prace techniczno-plastyczne w ramach Gminnego Konkursu Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa. Spośród dziesięciu szopek, najpiękniejsza według komisji konkursowej okazała się praca Julii i Leny Strug. Drugie miejsce zajęły szopki: Magdaleny, Mileny, Michała i Jana Kuna; Karoliny, Mariana i Huberta Sroki; Julii, Agaty i Urszuli Prusak oraz Jakuba Bajera. Na trzecim miejscu były prace: Rodziny Kuśnierzów; Katarzyny, Patryka, Eryka i Bartusia Filipskich oraz Anny, Łukasza, Emilii, Oliwii i Bartosza Sowa. Wyróżnienia w konkursie otrzymali Rodzina Klag oraz Natan i Kacper Sikora. Wręczenia nagród i dyplomów dokonali ks. Jacek Walczyk oraz Jarosław Gurgul Sekretarz Gminy Czchów. Gratulujemy wszystkim laureatom. Karolinie Warchoł dziękujemy za ufundowanie nagrody dla zwycięzcy konkursu, w postaci vouchera do Restauracji „Pod Sosną”.