Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Półkolonia’2021 w Gminie Czchów

2021-08-02

Półkolonia’2021 w Gminie Czchów

Od sierpnia za sprawą kilku osób, prowadzona była półkolonia przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Jurkowie i Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Inicjatorem i osobą, która pozyskała znaczną część pieniędzy na zajęcia była Beata Migas dyrektor Szkoły Podstawowej w Jurkowie. Środki pozyskaliśmy z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego dla 24 osób, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUSie oraz z Programu Grantowego „Wakacyjna AktywAKCJA” Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Pozostała cześć to finanse stowarzyszenia ze zbiórki publicznej oraz z darowizn przekazanych przez rodziców uczestników. Cały budżet półkolonii, która realizowana była w 3 turnusach wyniósł niemalże 28 tyś zł.

Należy podkreślić, że dzięki naszym darczyńcom zapewniliśmy ciekawe wakacje dzieciom i młodzieży. Serdecznie dziękujemy Kierownictwu i Prezesom obu instytucji. Państwa wsparcie sprawiło wiele radości dzieciom i młodzieży, serdecznie dziękujemy!

Zespół, który był zaangażowany w przygotowania, realizację i podsumowanie półkolonii składał się z pedagogów PSP w Jurkowie: Beata Migas, Agnieszka Talarek, Natalia Góra, Agnieszka Słowińska i Bartłomiej Wnęk oraz z pracowników MOKSiRu w Czchowie i członków Stowarzyszenia: Agnieszka Rzepka, Sylwia Horzymek, Monika Reczyńska, Paulina Bartosik oraz dyrektor MOKSiRu i Prezes Stowarzyszenia w jednej osobie Elżbieta Ogiela. Wsparcia w opiece podczas wyjazdów udzieliły nam mamy dzieci i młodzieży: Krystyna Ojczyk-Średniawa oraz Anna Pabijan. Praca całego zespołu była oparta na wzajemnej pomocy, a przede wszystkim trosce o bezpieczne i niezapomniane wakacje dla naszych podopiecznych. Wszystkim serdecznie dziękuję!

Półkolonia odbyła się w trzech turnusach i w dwóch grupach. Pierwsza grupa 30 osobowa  - to dzieci dla których pozyskaliśmy dofinasowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego (jeden turnus 10 dniowy z przerwą weekendową), druga grupa – 15 osobowa, otrzymała dofinansowanie w  ramach Programu Grantowego „Wakacyjna AktywAKCJA” Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju (dwa turnusy). Łącznie pod naszą opieką było 45 uczestników – stanowiących całkiem sporą gromadkę J.

Dziewczęta i chłopcy wyróżniali się niezwykłym temperamentem oraz aktywnością. Zarówno w sprawach bezpieczeństwa (na drodze, w akwenach wodnych, …), czy kulinarnych czuli się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Zawsze było ich „pełno” i nikt z opiekunów nigdy się nie nudził. W bardzo bogatym programie półkolonii znalazły się tematy z profilaktyki zdrowotnej, aktywności ruchowej, jak i zajęcia oraz wyjazdy edukacyjne z zakresu kultury, sztuki, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Krótkie relacje z wydarzeń opisane przez wychowawców zamieszczone są na naszych stronach Internetowych i Facebooku.

Zgodnie z założeniami i celami projektowymi wszystkie zadania zrealizowaliśmy planowo, a cele zostały osiągnięte. Potwierdzeniem „udanych wakacji ze stowarzyszeniem” są uśmiechy i fantastyczne miny dzieci i młodzieży. Nas organizatorów nowe doświadczenie wiele nauczyło i przyniosło mnóstwo pozytywnych emocji oraz zadowolenie, że zaproponowane przez nas projekty edukacyjno-sportowe cieszyły się uznaniem wśród uczestników, którzy jeszcze zanim turnusy dobiegły końca pytali, a co będzie w następny poniedziałek?… Otrzymaliśmy również wiele podziękowań od rodziców.

Kilka wspólnie spędzonych dni pokazało, że dzieci i młodzież przyciągają jak magnes interesujące zajęcia i aktywności sportowe, że potrzebują uwagi i rozmowy, szczególnie po trudnym czasie jakim była edukacja on-line i zamknięcie w domach. Zauważyliśmy, że towarzystwo rówieśników (chociaż pod nadzorem dorosłych)  daje wiele dobrego oraz uczy właściwych społecznych zachowań.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży i wychowawcom za mile spędzony czas. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia może już wkrótce.

W imieniu organizatorów półkolonii Elżbieta Ogiela Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej

 

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031