Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


"Radośnie, Aktywnie, Pozytywnie - zajęcia sportowo - rekreacyjne"

2021-11-29

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzież z gminy Czchów zrealizowało zadanie z zakresu kultury fizycznej, które bezpośrednio promowało zdrowy tryb życia i uczyło właściwych zachowań. Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy bezpłatne ogólnorozwojowe zajęcia sportowe z elementami dwóch sportów: piłki nożnej i tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 6-18 lat. Zajęcia prowadzone były w listopadzie 2021 r. Miały one na celu edukację oraz aktywizację sportową pełniąc istotną funkcję profilaktyki prozdrowotnej i pobudzania świadomości w zakresie znaczenia „zdrowego trybu życia”, aktywizację społeczną, zminimalizowanie skutków spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież bez opieki dorosłych i przed komputerem, wdrażanie młodzieży do uprawiania czynnego wypoczynku, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, oraz przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym (w tym nadwadze i otyłości), wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej. Zajęcia miały charakter otwartego naboru podczas którego 42 osoby wyraziły chęć uczestnictwa.

          

Tenis stołowy i piłka nożna to rodzaje aktywności sportowej dające wielostronne korzyści m.in. zapewnią rozwój fizyczny, kształtują charakter, obniżają poziom stresu, zapobiegają chorobom serca, poprawiają oddychanie, wzmacniają kości, mięśnie i ścięgna, wpływają pozytywnie na postawę psychiczną i nastrój, poprawiają myślenie, dają okazję do rywalizacji i spotkań z rówieśnikami. Dzięki kwalifikacjom i doświadczeniu trenerów uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności. Tenis stołowy jak i piłka nożna to dziedziny sportu będące znakomitym środkiem rozwoju psychofizycznego dla dziecka i młodzieńca. Do realizacji zadania mieliśmy do dyspozycji halę sportową w Czchowie. W ramach dobrej współpracy hala sportowa została udostępniona bezpłatnie. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wraz Miejskim Ośrodkim Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie już wcześniej realizowało podobne projekty sportowo-rekreacyjne i obecny również cieszył się zainteresowaniem i wypełniał zawarte cele. Projekt był współfinansowany przez Gminę Czchów. 

                                                            

                    

Kalendarz wydarzeń
<< Listopad 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930