Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


1 maja alejkami Miejskiego Parku Wypoczynku i Zieleni w Czchowie 77 uczestniku 24. Biegu Floriańskiego mierzyło się z trudną przełajową trasą. Gratulujemy wszystkim zarówno biegaczom jak i cho

2022-05-02

Tradycyjnie od 1997 roku z roczną przerwą w 2020 roku wynikającą z wprowadzenia epidemii coronawirusa, w Gminie Czchów organizowaliśmy Bieg Floriański, który zapoczątkował Tadeusz Rajczak. Bieg był i jest jedną z form promocji aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko, ale również wydarzeniem uświetniającym Święto Strażaków, które przypada 4 maja w dniu Św. Floriana.

W tym roku uczestnicy biegu przemierzali trasę biegnąca alejkami Miejskiego Parku Wypoczynku i Zieleni w Czchowie.

Zbiórka i oficjalne rozpoczęcie odbyło się o godz. 14:00 na scenie tuż pod basztą. Wydarzenie prowadził Tadeusz Płachta zastępca Burmistrza Czchowa oraz pasjonat biegania.

Po złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego OSP Piotra Musiała, Marek Chudoba Burmistrz Czchowa oficjalnie otworzył 24. Bieg Floriański.  Burmistrz z okazji Święta Strażaków, na ręce Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych działających w Gminie Czchów złożył listy gratulacyjne i podziękowania wszystkim druhom. Przypomniał również, że 1 maja to Święto Pracy oraz przypadająca w tym roku 18. rocznica wstąpienia Polski do unii europejskiej.

Następnie dla poznania trasy wszyscy przeszliśmy trasę biegu. Bieg rozpoczęły dziewczęta ze szkoły podstawowej z Czchowa, Jurkowa, Złotej, Tworkowej i Tymowej. Pokonując około 760 metrów na mecie pierwsza pojawiła się Klaudia Brzęk z Jurkowa z czasem 3,06, druga była Karolina Gajda ze Złotej, trzecia Gabriela Strączek z Tymowej, czwarta Małgorzata Kornaś z Tworkowej, piąta Julia Potok z Tworkowej. W tej kategorii – dziewczęta kl. IV-VI – wystartowało 17 dziewcząt w tym Julia Dudek z klasy III.

W tej samej kategorii tylko w grupie chłopców wystartowało również 17 uczestników. Najszybszy był Dawid Maciaś z Tworkowej z czasem 2,45, drugi na mecie był Paweł Tokarz z Tworkowej, trzeci Michał Wrochniak ze Złotej, czwarty Konrad Janawa z Jurkowa i piąty Adrian Łabno z Czchowa.

W kolejnej kategorii szkoła podstawowa klasy VII i VIII wystartowali sami chłopcy, zabrakło dziewcząt. 11 zawodników pokonując tym razem około 1200 metrów bez najmniejszych problemów zameldowało się na mecie. Pierwszy z czasem 4,39 był Wojciech Maciaś z Jurkowa, drugi Jakub Sady z Domosławic, trzeci Jarosław Mordarski z Domosławic, czwarty Jakub Motak z Tymowej i piaty Dawid Leszczyński z Tymowej.

Dziewczęta ze szkoły ponadpodstawowej oraz uczestnicy kategorii open wystartowali razem pokonując 1650 metrów.

Wśród dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych najlepsza była Kamila Zając z czasem 8,03, druga na mecie zameldowała się Karolina Kraj z Czchowa, trzecia Wiktoria Pawłowska z Czchowa, a czwarta Agnieszka Maciaś z Jurkowa.

W kategorii open wśród kobiet najlepsza była Izabela Ancukiewicz, natomiast drugie na mecie były mama i córka Renata i Amelia Lechowicz.  Wśród panów najlepszy był Jarosław Nowak, natomiast drugi był Krzysztof Lechowicz. Rodzina Lechowiczów pokazała, że wspólne bieganie to wspaniała rozrywka dla całej rodziny.

Ogromne emocje dostarczył bieg druhów strażaków, który realizowany był w formie sztafety. Wystartowały drużyny z Czchowa, Jurkowa, Tworkowej, Tymowej, Złotej oraz z sąsiedniej gminy z Gnojnika. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca, można ją porównać do służby jaką wykonują strażacy podczas akcji ratowniczych. Najszybciej trasę przebiegli strażacy z Tworkowej: Dawid Kraj, Adam Wiewióra, Jarosław Adamczyk, Karol Tokarz – z łącznym czasem 29,26. Drugie miejsce zajęli strażacy z Tymowej: Antoni Sowa, Rafał Kołodziej, Piotr Adamczyk. Jako trzeci na mecie pojawili się druhowie z OSP ze Złotej: Michał Drużkowski, Wojciech Drużkowski, Patryk Merecik, Dawid Piech. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Jurkowa: Jan Grzegorzek, Dariusz Brzęk, Łukasz Górak, Marcin Musiał. Piąte drużyna z Gnojnika: Natalia Bareła, Katarzyna Kuczek, Krzysztof Migrała, Michał Stochel. Szóste miejsce zajęli druhowie z Czchowa: Marcin Baczewski, Marek Gawełda, Piotr Klęk, Piotr Gagatek.

W tym roku w grupie chodziarzy, którzy pokonali trasę 4 km znaleźli się: Edyta Wolańska, Oskar Wolański, Szymon Zych, Iwona Zych, Krystyna Wolańska oraz Piotr Musiał. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w 24. Biegu Floriańskim w Czchowie oraz gratulujemy wyników, zaangażowania i zdrowej zawziętości sportowej.

Szczególne podziękowania kierujemy do druhów, którzy zabezpieczali trasę i służyli opieką medyczną. Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego: Janinie Buchowicz, Zofii Jędrychowskiej, Wojciechowi Gorycy i Radosławowi Żurkowi za pełnienie obowiązków komisji sędziowskiej. Dziękujemy Piotrowi Musiałowi za wsparcie finansowe wydarzenia. Za pomoc organizacyjną i techniczną dziękujemy Tadeuszowi Płachcie, Agnieszce Dudek, Ryszardowi Strzelcowi, Rafałowi Kopytko, Krzysztofowi Gawełdzie, Janowi Ogiela, całemu zespołowi pracowników MOKSiRu w Czchowie.

Elżbieta Ogiela

 

 

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031