Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek

2023-01-03

Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.

Wojtuś jest bardzo poważnie chory, a do rozpoczęcia leczenia, potrzebna jest zawrotna kwota 900 tyś złotych, dlatego organizatorom tegorocznego koncertu przyświecał cel – zbiórka funduszy dla Wojtusia. Wśród organizatorów koncertu znalazło się wiele wspaniałych osób i instytucji. Na pewno na samym szczycie całej grupy byli dwaj młodzieńcy Mateusz Kłusek i Dawid Kraj, którzy przyjętą świąteczną formułę wzbogacili o dobro płynące prosto z serc do Wojtusia. 

Koncert w wykonaniu Orkiestry A’vista, Chóru Candanto Canzoni oraz wokalistów wprowadził wszystkich w niesamowity nastrój. Był to piękny, wyjątkowy i poruszający koncert. Połączeniem muzyki, śpiewu i dyrygenturą zajął się Dawid Nawalaniec. Usłyszeliśmy polskie tradycyjne kolędy i pastorałki. Wszystkie wykonania budziły zachwyt. Szczególny sentyment towarzyszył nam podczas śpiewu 8 letniego Wojtusia, który śpiewał „Dzisiaj w Betlejem”, aby pomóc Wojtusiowi Kiełbasie, a przez zbieżność imion, rozpromienił jeszcze bardziej serca publiczności.

O wyjątkowości wydarzenia świadczy również fakt, że pomimo dwukrotnego pożegnania publiczności, nikt z kościoła nie zamierzał wyjść.

Tegoroczny, Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek w Czchowie zapadnie na długo w pamięci tych, którzy zechcieli być z nami 1 stycznia 2023 roku, jako wydarzenie doskonałe pod względem muzycznym, nastrojowe i świąteczne, ale też jako dobro, którym obdarzamy siebie nawzajem. Niech to piękne doświadczenie towarzyszy nam w każdym dniu Nowego Roku, życzymy wszystkim dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 

Elżbieta Ogiela

 Podziękowania

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym się w realizację Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek w Czchowie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za włączenie się w zbiórkę funduszy na rzecz chorego Wojtusia.

Szczególnie dziękujemy proboszczowi parafii w Czchowie ks. Marianowi Serusiowi, ks. Jackowi Walczykowi i siostrom zakonnym za udostępnienie kościoła, wszelką pomoc i modlitwę.

Dziękujemy wspaniałym muzykom z Orkiestry A’Vista, wokalistom, członkom chóru Candanto Canzoni oraz dyrygentowi Dawidowi Nawalańcowi za niezwykły koncert kolęd i pastorałek.

Dziękujemy wszystkim osobom, sponsorom i instytucjom, które wsparły nas finansowo lub udostępniły sprzęt.

Za współpracę i wyrozumiałość dziękujemy dyrektorom ośrodków kultury w Dębnie – Łukaszowi Przybyło i Zakliczynie – Kazimierzowi Dudzikowi.

Dziękujemy rodzinie i przyjaciołom OSP Charzewice za przygotowanie kiermaszu i kwestowanie dla Wojtusia.

Gorące podziękowania składamy wszystkim osobom, które były obecne na koncercie i  wsparły finansowo zbiórkę na leczenie Wojtusia Kiełbasy.

 

W imieniu organizatorów, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie

Elżbieta Ogiela

Kalendarz wydarzeń
<< Marzec 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031