Hiszpańskie brzmienia na Zamku w Czchowie – Koncerty „Spanish Night” orkiestry kameralnej z solistą – Czchów

Niedzielne spotkanie, 20 sierpnia, na Zamku w Czchowie przyniosło ze sobą niezapomniane chwile i wyjątkową atmosferę. W miarę jak słońce zachodziło za horyzontem, publiczność wypełniła dziedziniec zamku, gotowa na muzyczną podróż.

Na scenie stanęła przed nami Orkiestra Myślenicka Polish Art Philharmonic, na czele z Maestro Michałem Maciaszczykiem, który poprowadził nas przez muzyczny świat Hiszpanii. Z kolei Tomasz Radziszewski, utalentowany gitarzysta, urzekł nas swoimi fenomenalnymi umiejętnościami instrumentalnymi. Niesamowite dźwięki gitary, skrzypiec i wiolonczel wypełniały przestrzeń, tworząc prawdziwą symfonię emocji.

Repertuar obejmował najsłynniejsze hiszpańskie utwory, nierozerwalnie kojarzone z gitarą.

A było to m.in. „Concierto de Aranjuez cz. II- Adagio” J. Rodriga, „Asturias” I. Albéniza, „Recuerdos de la Alhambra” F. Terregi i wiele innych. Po zakończeniu koncertu, publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

„Spanish Night” na Zamku w Czchowie to wydarzenie, które połączyło muzykę, kulturę i publiczność w jedno. To wydarzenie udowodniło, że muzyka ma moc łączenia ludzi i przenoszenia nas w odległe i magiczne miejsca.

Za prawdziwą ucztę dla duszy i niezapomnianą podróż przez hiszpański krajobraz dźwięków, dziękujemy Orkiestrze Myślenickiej Polish Art Philharmonic, Dyrektorowi artystycznemu Maestro Michałowi Maciaszczykowi oraz Tomaszowi Radziszewskiemu. Podziękowania kierujemy także do Dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury
i Sportu Piotra Szewczyka, Natalii Warzecha-Karkus, Wojciecha Hili Dyrektora Ośrodka Kultury w Iwkowej oraz wszystkim obecnym za to wyjątkowe popołudnie pełne muzyki i emocji.

https://www.facebook.com/MOKSIRCzchow/posts/pfbid0B7ECqcjnMTcHqBQs39Lj9zeXmaceEMWbu56fUaEyFtjjHTvaLmcvgMrQYNZN9iC5l