„KULTURALNE WAKACJE W CZCHOWIE”

Półkolonia, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne i rekreacyjne to nasze propozycje na lato.

Już jutro na rynku w Czchowie będziemy mogli podziwiać niezwykłe pojazdy podczas „Rajdu Polski Historycznego”. Zapraszamy – Czchów – Rynek – 24 czerwca, godz. 11:15. Wydarzenie wspiera MOKSiR i OSP w Czchowie.

A teraz dla zainteresowanych wydarzeniami muzycznymi, opowiemy o „Kulturalnych wakacjach w Czchowie” – a więc co nieco o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie.

W wakacje serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach kulturalnych oraz tych, kultywujących rodzime tradycje.

Już w drugi weekend lipca – 7-8-9.07, zapraszamy na 24. Baszta Jazz Festival.

7 lipca 2023 r. – piątek

Hotel „Łaziska” Café Oranżeria

20:00 – rozpoczęcie pierwszego dnia festiwalu

20:15 Mili Morena

21:30 Enerjazzer

8 lipca 2023 r. – sobota

Rynek w Czchowie

17:30 – Występ finalistów konkursu „O Złotą Basztę” im. Jacka Mazura

17:50 – Otwarcie festiwalu

18:00 – Universal Big Band Wojnicz

19:00 – Parada Nowoorleańska

19:30 – Krystyna Durys Band

20:45 – Jazz Band Ball Orchestra

21:45 – Bartek Szu i Te Fajne Dziewczyny

23:00 – Old Metropolitan Band – koncert jubileuszowy 55-lecie zespołu

9 lipca 2023 r. – niedziela

„Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean”

start godzina 15:00 z Rynku w Czchowie

wystąpią: RB Dixie Five i Leliwa Jazz Band.

Natomiast 28, 29 i 30 lipca, organizowane będą Dni Czchowa. W piątek proponujemy film pod gołym niebem, a w sobotę odbędzie się rajd rowerowy „Ture the Pogórze”, adresowany do wszystkich pasjonatów kolarstwa, jak i amatorów. Podczas części muzycznej wystąpią laureaci konkursu „Majstersztyk”, a swoją twórczość zaprezentuje „MAS”, czyli nasza Magdalena Skorupska. Wśród gwiazd na scenie wystąpią „Szalone Gitary” energetyczny zespół wykonujący przeboje „Czerwonych Gitar” i „Beatlesów” oraz „Cliver” znany m.in. z piosenek „Znaki na niebie”, „Ile mam czekać”, „Pokaż jak się kręcisz”. Zapraszamy!

SONY DSC

W niedzielę powrócimy do Jarmarku Średniowiecznego na Węgierskiej, scenek teatralnych, tańców dworskich oraz potyczek rycerskich. Będzie groźnie, ale również zabawnie. W akcji zobaczymy również zespoły teatralne, działające przy naszym ośrodku – wystąpi grupa młodzieżowa i Klub Seniora „Nasza Chata”. Szczegóły już wkrótce.

Święto Plonów odbędzie się w tym roku w Tymowej. Uroczystość rozpoczniemy mszą świętą o godz. 14-tej. Następnie, prowadzone będą obrzędy dożynkowe oraz występy dzieci i młodzieży z Tymowej. Zobaczymy różne zespoły regionalne. Wystąpi m.in. „Kruca Banda”, a do zabawy dożynkowej zagra zespół „Kapela NaCito”. Szczegóły bliżej wydarzenia – zapraszamy!

Jeszcze 20 sierpnia, będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Spanish Night Orkiestry Kameralnej” z Myślenic, z którą wystąpi niezwykły solista. Koncert odbędzie się na dziedzińcu zamku. O szczegółach poinformujemy Państwa końcem lipca.

Oczywiście w ramach współpracy z Tarnowską Organizacją Turystyczną, będziemy prowadzić „Spacerki po Czchowie” w każdą niedzielę wakacji.
Start o godzinie 16:00, przy fontannie św. Kingi w Czchowie – wstęp wolny!

O tych i innych atrakcjach realizowanych przez/lub przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, można będzie przeczytać na www.moksir.czchow.pl i na naszym Facebooku. Zachęcamy do polubienia naszych stron i śledzenia ich na bieżąco. Pozdrawiamy i zapraszamy do Czchowa i pięknych okolic.