„Mama, Tata i Ja – aktywność ruchowa ciekawa forma spędzania czasu wolnego”

Aktywność ruchowa – to ciekawa forma spędzania czasu wolnego, która objawiać może się w różnoraki sposób. Jedni spacerują, inni biegają, a jeszcze inni grają w piłkę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży zaproponowaliśmy udział w wydarzeniu, które promuje aktywność ruchową, ale również pokazuje sukcesy najliczniejszej sekcji sportowej w naszej gminie – MOKSiR PIAST Czchów. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej pozyskało środki na realizację zadania publicznego pn. „Mama, Tata i Ja – aktywność ruchowa ciekawa forma spędzania czasu wolnego”. Zadanie to współfinansowane było przez Gminę Czchów, a realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, MOKSIR PIAST Czchów oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.

W niedzielę, tuż popołudniu, spotkaliśmy się na czchowskiej hali sportowej, jednej z niewielu w regionie o pełnych wymiarach, aby aktywnie spędzić czas oraz zobaczyć kadrę MOKSiR PIAST Czchów, wziąć udział w zawodach i meczach, dowoli zjeżdżać na zjeżdżalni oraz spotkać się z wyjątkowym gościem, Mistrzem Świata Trików Piłkarskich – Krzysztofem Golonką!

W tym dniu rozdawaliśmy dzieciom i młodzieży popcorn, który udało się uprażyć dzięki KGW z Biskupic Melsztyńskich. Bardzo serdecznie dziękujemy KGW z Biskupic Melsztyńskich za wypożyczenie nam maszyny do popcornu i podarowanie nasion kukurydzy. Również wszystkich chętnych częstowaliśmy pysznymi, słodkimi bułeczkami, które ufundowała Piekarnia Nakielny, serdecznie dziękujemy właścicielom za wsparcie. Dla spragnionych nieco treściwszego posiłku zapewniliśmy kiełbaski z grilla, a wszyscy piłkarze otrzymywali je w ramach nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu AKTYWNA NIEDZIELA – „Mama, Tata i Ja – aktywność ruchowa ciekawa forma spędzania czasu wolnego” i gorąco zachęcamy do udziału w różnych animacjach sportowych. Przypominamy, że w czchowskim MOKSiRze działają: sekcja piłkarska MOKSIR PIAST CZCHÓW oraz tenisa stołowego MOKSIR CZCHÓW, koło szachowe, prowadzone są zajęcia z tańca towarzyskiego, a w ramach projektu stowarzyszenia można trenować siatkówkę. Dodatkowo działają sekcje seniorskie piłki nożnej Tymon i Temida, a panie wieczorem mogą skorzystać z zajęć fitness. Szczegóły pod nr. tel. 146843188.

Prezentacja sekcji piłkarskiej MOKSiR Piast Czchów.

Panie i Panowie w strojach klubowych prezentowali się wyjątkowo. Można było podziwiać sekcje Skrzatów, Żaków, Orlików, Młodzików i Juniorów. Byliśmy niezwykle dumni z tej, około 120-sto osobowej drużyny!!! Gratulacje piłkarzom, rodzicom i prowadzącym drużyny złożyły również władze samorządowe, przekazywali je: Marek Chudoba Burmistrz Czchowa, Tadeusz Płachta Zastępca Burmistrza i Jarosław Gurgul Sekretarz Gminy. Sięgając wstecz, aż do 2006 roku, przypominaliśmy sobie jak powstawał PIAST. Tak, czchowski PIAST działa już od 17 lat i co roku nas bardzo zaskakuje. Tym razem miłą niespodziankę dostarczyła drużyna Juniorów, która awansowała do I Okręgowej Ligii Juniorów!!! Gratulacje. Zadania utworzenia grupy Juniorów podjął się Jarosław Gurgul, a kształceniem Bartłomiej Wnęk.

Szczęśliwi z „posiadania” tak wyjątkowych piłkarzy gorąco dziękujemy za wsparcie i pracę: rodzicom oraz kadrze trenerskiej: Michałowi Mikoszowi, Grzegorzowi Janickiemu, Bartłomiejowi Wnękowi, organizatorom, kierownictwu i pracownikom technicznym: Jarosławowi Gurgulowi, Rafałowi Kopytko, Pawłowi Ciurze, Wiesławowi Motyce oraz całemu żeńskiemu zespołowi MOKSiR w Czchowie.

Brawo MAMUSIE – jesteście super!

Mnóstwo radości dostarczyły mecze towarzyskie. Mamusie Skrzacików i Żaków oraz Tatusiowie Orlików i Młodzików rozegrali niezwykłe mecze ze swoimi dziećmi. Na trybunach szaleli kibice, a na ławkach rezerwowych na zmianę, czekali piłkarze. Jednak nie da się ukryć, z największym poświęceniem i sercem grały Mamusie, z miłością omijały swoje pociechy i nie ukrywały radości gdy piłka trafiała w ich bramkę. Brawo MAMUSIE – jesteście super! Tatusiowie pokazali pazur, choć w meczu z Orlikami górę wzięło ojcowskie rozmiłowanie. Na koniec mecz towarzysko zagrali Juniorzy, bawiąc się przy tym ogromnie.

Gość specjalny – Mistrz Świata Trików Piłkarskich Krzysztof Golonka – człowiek, który spełnia swoje marzenia z dzieciństwa i uczynił swoją pasję sposobem na życie.

Tak się złożyło, że wielu dobrych ludzi nam kibicuje i dzięki ich zaangażowaniu na czchowskiej hali pojawił się dwukrotny Vice Mistrz Europy oraz Mistrz Świata Trików Piłkarskich – Krzysztof Golonka. O młodym, bardzo ambitnym sportowcu zrobiło się naprawdę głośno w 2009 roku. Jego niesamowite, piłkarskie umiejętności podziwiała cała Polska, gdy swoje show zaprezentował w telewizyjnym programie Mam Talent. To jednak początek, gdyż w 2011 roku zdobył Mistrzostwo Świata Trików Piłkarskich „The Best Freestyle Football Show”. Rok później, w trakcie Euro 2012 wystąpił 117 razy, m.in. na wszystkich stadionach i oficjalnych strefach kibica UEFA. Wystąpił wspólnie z Robertem Lewandowskim w teledysku w ramach programu „TRENUJ z KRZYCHEM” i innymi gwiazdami!

W niedzielę był w Czchowie, przyjechał specjalnie dla naszych sportowców, bo ceni każdego młodego człowieka, który ma marzenia i rozwija swoje pasje. Bardzo dziękujemy za ofiarowanie naszym dzieciom swojego cennego czasu to piękny prezent.

Aktywna niedziela ⚽️ wspaniała zabawa i specjalny gość – Krzysztof Golonka. Tak jak się spodziewaliśmy, dzieci i młodzież wpatrywała się w mistrza. Swoimi wielkimi oczami bacznie obserwowali triki, wykonywane przez Krzysztofa, a później „walczyli” o bezcenne nagrody. Zwycięzcą konkurencji był Wiktor Baczewski! Po warsztatach Krzysztof Golonka chętnie pozował do zdjęć, trzeba przyznać, że fanów miał mnóstwo. Na zakończenie spotkał się jeszcze z Juniorami, z którymi wykonał krótki trening.

Dziękujemy za wspaniałe emocje i pokazanie młodemu pokoleniu, że marzenia trzeba spełniać, a poprzez sport można świetnie się bawić i nieustannie się rozwijać. Dziękujemy Krzychu! Podziękowania przesyłamy również dla Stanisława Golonki, Bolesława Oleksego i Rafała Biernata.