POMÓŻMY MAŁEJ ANTOSI!!!

O historii Antosi dowiedziałam się zupełnie przypadkiem, później rozmawiałam z ciocią Antosi, tatą i mamą. Wszyscy opowiadali o historii wielkiej miłości.

Tak się złożyło, że w styczniu organizujemy Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego prowadzimy różne akcje charytatywne i tym razem postanowiliśmy pomóc Rodzinie 6 –letniej Antosi Wijas z Wytrzyszczki.

Antosia urodziła się jako skrajny wcześniak, bo w 27. tygodniu ciąży. To spowodowało, że ma zdiagnozowane: rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, zespół Arnolda-Chiariego II stopnia, retinopatię, zespół krótkiego jelita, całkowite porażenie kończyn dolnych, częściowe porażenie lewostronne, upośledzenie intelektualne, padaczkę, nadciśnienie, pęcherz neurogenny z racji paraliżu przez co jest cewnikowania co 3 godziny.

Schorzenia, z którymi się zmaga, nie pozwalają jej samodzielnie chodzić, mówić, czy nawet rozumieć, co do niej mówią inni. Potrzebuje stałej opieki wielu specjalistów oraz rehabilitacji.

Do naszej akcji dołączyły Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Czchów, które przekażą specjalnie przygotowane paczki z wypiekami, które będzie można nabyć na placu przykościelnym przed koncertem. Na stoisko zapraszamy już od godz. 15:15.

Wszystkich zatroskanych o losy Antosi odsyłam do bloga https://rkiwautyzmmieszankawybuchowa.home.blog/…/jak…/ pisanego przez mamę Antoniny oraz gorąco zachęcam do niesienia pomocy. Antosia jest również podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, gdzie można przekazywać wsparcie wpisując: „35224 Wijas Antonina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Akcja charytatywna 21 stycznia 2024 prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie.