W poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem jak i własnym sumieniem…

Obchody 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Czchowie.

3 maja 2024 roku w Czchowie odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca 233 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą tradycyjnie rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w intencji Ojczyzny i nas Polaków. Dalsze uroczystości odbyły się na dziedzińcu zamku w Czchowie.

Konstytucja 3 Maja była fundamentem pod budowę nowego państwa, które miało się oprzeć  politycznym i militarnym dążeniom sąsiednich mocarstw do pozbawienia go niepodległego bytu. Była pierwszą w Europie nowoczesną Konstytucją, a drugą na świecie.

Dzisiaj świętując 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja bądźmy dumni z przywiązania do ojczystej historii i tradycji oraz z przynależności do polskiego narodu.

Do uświetnienia obchodów włączyli się: Strażacka Orkiestra Dęta ze Złotej, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół z terenu gminy Czchów, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie przedstawiając program pt. „Polsko, kraju niepodległy…”, uczennice z Zespołu Szkół w Czchowie wykonując taniec z flagami, grupy wokalna i teatralne działająca przy ośrodku kultury w Czchowie.

E. Ogiela