ZWIEŃCZENIE TEGOROCZNEJ EDYCJI SPACERKÓW PO CZCHOWIE

27 sierpnia 2023 r. odbyliśmy ostatnią wycieczkę z cyklu coniedzielnych Spacerków po Czchowie. Niestety, skutki sobotniej wichury wpłynęły na nasz planowany program, uniemożliwiając tym samym zwiedzenie Zamku w Czchowie. Jednak mimo przeciwności losu, wyprawa była ciekawym doświadczeniem, wypełnionym fascynującą historią Czchowa.

O godzinie 16:00, spotkaliśmy się wszyscy w centrum Czchowa, gdzie poznaliśmy genezę miasteczka, znaczenie gospodarcze na biegnących tędy szlakach handlowych oraz współczesną historię. Następnie udaliśmy się do Kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryji Panny w Czchowie, aby zobaczyć jego unikatowe malowidła ścienne. Wewnątrz, mogliśmy nie tylko podziwiać piękne freski, lecz także inne, cenne zabytki kościoła wraz z towarzyszącą im bogatą historią. Niestety, w tym miejscu zakończyliśmy nasze piesze wędrówki – zatrzymaliśmy się obok kościoła, gdzie mogliśmy cieszyć się widokiem zamku… z oddali. Tu, podobnie jak przy poprzednich obiektach, posłuchaliśmy na temat historii zamku; etapach jego rozwoju, funkcjach i okolicznościach upadku.

Czchów posiada fascynującą historię i kryje też wiele „smaczków”, nie tylko dotyczących ważnych wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni wieków, ale też o życiu ludzi, którzy zamieszkiwali okoliczne tereny. Trzeba przyznać, że tegoroczna edycja Spacerków po Czchowie była przepleciona mieszanymi uczuciami, spowodowanymi zniszczeniami siły natury. Mimo że nie mogliśmy zwiedzić zamku w Czchowie, to całe wydarzenie było świetną okazją do odkrycia uroków miasteczka i jego bogatej historii.

Dziękujemy naszym zwiedzającym, którzy uczynili ten ostatni spacer niezapomnianym doświadczeniem.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji „Spacerków po Czchowie”, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie i Tarnowska Organizacja Turystyczna.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom wakacyjnych wędrówek – do zobaczenia za rok!