Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Od stycznia ozpoczyna działalność dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna przy MOKSiRze - zapraszamy!!!
2022-01-04

Uwaga!!! Od stycznia przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie rozpoczyna działalność

Dziecięca i młodzieżowa grupa teatralna.

Zajęcia poprowadzi teatrolog - Dominika Czarnecka.

Na spotkanie organizacyjne zapraszamy wszystkich chętnych z całej gminy. Tworzymy grupę dla uczniów szkoły podstawowej, na spotkanie zapraszamy również rodziców.

14.01.2022 (piątek) godz. 17:00

sala kina Baszta w Czchowie Rynek 12

Więcej informacji tel. 146843188.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Spartakiada Przedszkolaka

2019-10-25

Wracając do początku, to w czwartek o godzinie 10:00 spotkaliśmy się w hali sportowej w Czchowie z przedszkolakami i uczniami zerówek z Czchowa, Domosławic, Jurkowa, Tymowej, Tworkowej, Wytrzyszczki i Złotej. Wydarzenie rozpoczęliśmy od uroczystej defilady wokół sali, którą rozpoczynali uczniowie z PSP w Czchowie niosąc „znicz i flagę olimpijską”, za nimi szły drużyny z kolejnych przedszkoli i szkół, a defiladę zamykał inspektor Gryf. Po defiladzie jako organizator - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, przywitałam wszystkich małych sportowców, nauczycieli i dyrektorów oraz zaproszonych gości, wśród których byli: Tadeusz Płachta Zastępca Burmistrza Czchowa, podinsp. Piotr Wójciak Komendant KP w Czchowie, asp. sztab. Ewelina Buda z KPP w Brzesku, Marzena Potoczek Kierownik MOPS w Czchowie, Radni: Małgorzata Czech, Andrzej Rozciecha i Jerzy Kornaś oraz ratownik medyczny Łukasz Pajor.

            Spartakiada Przedszkolaka to zarówno działania mające na celu rozwój fizyczny, jak też edukację z zakresu profilaktyki i bezpieczeństwa. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Komisariat Policji w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie, którzy przygotowali ciekawe atrakcje dla dzieci. Dużą popularnością cieszyło się stoisko edukacyjne MOPS-u w Czchowie, tam poprzez zabawy, dzieci uczyły się rozpoznawać czyhające zagrożenia. Doskonałą niespodzianką dla maluchów było spotkanie z funkcjonariuszami Policji. Asp. sztab. Ewelina Buda KPP w Brzesku oraz inspektor Gryf opowiadali dzieciom jak być widocznym na drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Przekaz, a zarazem prewencyjne działanie Policji w zakresie bezpieczeństwa sprawił przedszkolakom wiele radości.

            Zmagania sportowe jako pierwsi rozpoczęli najmłodsi zawodnicy -„Maluchy” z ZSiP w Domosławicach, PP w Jurkowie i ZSiP w Złotej. Dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Sprawnie pokonywały tory przeszkód i łowiły rybki, sprawiając przy tym wszystkim wiele radości.

Kolejne drużyny, tym razem „Średniaków” z PP w Czchowie, ZSiP w Domosławicach, PP w Jurkowie, PSP w Tworkowej, PP w Tymowej i ZSiP w Złotej bawiły się w budowniczych i rolników. Najpierw przewoziły taczkami piłkę, budowały wieżę z klocków, a potem sadziły i zbierały marchewkę, by na końcu z tunelu gąsienica pojawić się jako piękny motyl.

Ostatnia kategoria należała do „Starszaków” z PP w Czchowie, PSP w Czchowie, ZSiP w Domosławicach, PP w Jurkowie, PSP w Tworkowej, PP w Tymowej, PSP w Wytrzyszce i ZSiP w Złotej. Jako, że najstarsi, mieli do wykonania najtrudniejsze zadania. Na samym początku biegali parami w nartach, potem indywidualnie z gazetą między kolankami. Sprawdzali również swoją celność, rzucając kółka do celu oraz szybkości przewożąc piłkę taczkami.  

Wszystkie drużyny były rewelacyjne, a praca indywidualna i zespołowa - dzieci, nauczycieli oraz rodziców, zasługuje na wielką pochwałę!

Kolejną miłą niespodzianką, jaką przygotowaliśmy dla dzieci było zaproszenie na zjeżdżalnie i poczęstunek. Z tych atrakcji dzieci skorzystały z wielką radością.

Naszym sportowym zmaganiom przyglądał się także Jarosław Gurgul Sekretarz Gminy, a uroczystej dekoracji zawodników dokonał Burmistrz Czchowa Marek Chudoba.

Na zakończenie należy przypomnieć, że organizatorem Spartakiady było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Brzeski – Andrzej Potępa oraz Burmistrz Czchowa – Marek Chudoba.

            Mam nadzieję, że Spartakiada Przedszkolaka’2019 dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz była pełna niespodzianek i radości.

 

Elżbieta Ogiela

                                                                                                                                      

 

Zadanie publiczne pn. „Spartakiada Przedszkolaka” jest wspófinansowane przez Powiat Brzeski i Gminę Czchów.

 

Podziękowania

 

Tegoroczna Spartakiada Przedszkolaka pokazuje, że jest wiele instytucji i ludzi, którzy potrafią świetnie współpracować na rzecz innych. W tym miejscu gorące podziękowania przekazuję wszystkim tym osobom, które włączyły się w przygotowania i realizację Spartakiady, w szczególności dziękuję:

·         Zarządowi Powiatu Brzeskiego oraz Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie za dofinansowanie zadania,  

·         Gminie Czchów oraz Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za dofinansowanie zadania, 

·         dzieciom, nauczycielom, pracownikom i dyrektorom przedszkoli, szkół oraz rodzicom za udział w zawodach,

·         mł. insp. Bogusławowi Chmielarzowi Komendantowi Powiatowemu Policji w Brzesku, asp. sztab. Ewelinie Buda oraz podinsp. Piotrowi Wójciakowi Komendantowi Komisariatu Policji w Czchowie za wymowną i profesjonalnie przeprowadzoną akcję edukacyjną w zakresie bezpieczeństwa na drodze,  

·         Łukaszowi Pajorowi za pomoc w zakresie bezpieczeństwa medycznego,

·         Marzenie Potoczek Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Lidii Urbańskiej za przygotowanie i realizację akcji profilaktycznej,

·         Izabeli Ancukiewicz za przekazanie wody dla małych sportowców,

·         Pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie za przygotowanie i realizację Spartakiady,

·         Pracownikom Urzędu Miejskiego w Czchowie za pomoc w przygotowaniu wydarzenia.  

 

Elżbieta Ogiela

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej  


 

Fot. Paulina Kumorek-Wiatr

Kalendarz wydarzeń
<< Maj 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031