Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Edukacja dla bezpieczeństwa "Nie bój się ratować życia innym"

2016-05-13

Gimnazjaliści z gminy Czchów 13 maja 2016 roku wzięli udział w akcji BHP „Nie bój się ratować życia innym” pod opieką ratowników KPP Andrzeja i Piotra Dziedziców. Nasze działania nie mogłyby odbyć się bez pomocy Policji, która zatrzymywała kierowców łamiących przepisy drogowe. Zamiast mandatu tym razem otrzymywali pouczenie oraz teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pierwszej pomocy. Mimo, że był to podobno „pechowy dzień – 13-go maja w piątek” - wielu kierowców właśnie w tym dniu miało dużo szczęścia nie otrzymując punktów karnych i mandatu.

Akcję miała na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego – jak ważna jest pierwsza pomoc w chwili wypadku. Z reguły to kierowcy byli uczestnikami krótkiego szkolenia prowadzonego przez młodzież gimnazjalną oraz Andrzeja Dziedzica i Piotra Dziedzica. Zdobyta wiedza przez młodych adeptów – gimnazjalistów pokazała, że mimo młodego wieku bardzo dobrze odnajdują się w temacie ratowania życia i swoimi umiejętnościami chętnie dzielili się z kierowcami. Dodatkowo akcja była pewnego rodzaju testem praktycznym przygotowującym do konkursu BHP, którego finał odbędzie się już w czerwcu, wówczas to sześć grup 3-osobowych zawalczy o miano najlepszych ratowników.

Podczas piątkowych działań przeprowadziliśmy również ankietę wśród zatrzymanych kierowców na temat ich wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Według ankiety wiele osób brało wcześniej udział w podobnym szkoleniu i deklarowali się, że w razie konieczności potrafią udzielić pierwszej pomocy. Jednak większość badanych nie potrafi zastosować AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Swoje braki wiedzy mogli nadrobić korzystając z fachowych porad ratowników KPP oraz młodzieży gimnazjalnej.

Pod koniec instruktażu każdy kierowca otrzymał materiały CIOP-PIB, promujące bezpieczną pracę oraz przygotowane przez Biuro D-U BHP dotyczące zasad pierwszej pomocy, odblaski na rękę, ustniki do wentylacji zastępczej, DVD dla najmłodszych pasażerów. Natomiast MOKSiR w Czchowie kierowców wyposażył w ulotki dotyczące gminy Czchów.  

Współorganizatorzy akcji: Biuro Doradczo-Usługowe BHP z Dąbrowy Tarnowskiej - Andrzej Dziedzic, Burmistrz Czchowa, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

                                                                                                                                                                        P.Kumorek

 

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930