Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

KONKURS "POLSKA SMAKUJE NA BOŻE NARODZENIE"
2020-11-25

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziłu w konkursie "Polska smakuje na Boże Narodzenie".


Nabór do Piasta - trwa!
2020-09-11

Jeśli Twoja pasją jest piłka nozna - przyjdź do nas!


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


II Spartakiada Przedszkolaka

2016-10-26

 

Sport uwielbiamy, więc zdrowie mamy!

 W gminie Czchów realizowanych jest wiele inicjatyw sportowo-rekreacyjnych, jedną z nich jest Spartakiada Przedszkolaka. Jak sama nazwa wskazuje adresowana jest do najmłodszych dzieci, a w tym roku odbyła się po raz drugi. Celem II Spartakiady Przedszkolaka jest propagowanie wśród dzieci z terenu Powiatu Brzeskiego aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Organizatorem Spartakiady jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej przy współpracy z naszym Ośrodkiem Kultury. Honorowy Patronat nad Spartakiadą objął Starosta Brzeski – Andrzej Potępa oraz Burmistrz Czchowa – Marek Chudoba. Zadanie publiczne pn. „Spartakiada Przedszkolaka – II edycja” współfinansowane jest przez Powiat Brzeski.

Finał wcześniejszych przygotowań do tej niezwykłej sportowej imprezy odbył się 25 października 2016 r. w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Czchowie, gdzie o godzinie 10-tej rozpoczęliśmy uroczyście II Spartakiadę Przedszkolaka. W udziale przypadł mi zaszczyt prowadzenia tej imprezy. Bardzo serdecznie powitałam wszystkich małych sportowców oraz zaproszonych gości.

Następnie kolorowa defilada przemaszerowała przez halę, a jako pierwsi szli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie niosąc znicz oraz flagę olimpijską, za nimi z kolorowymi transparentami szły kolejne grupy przedszkolaków. W tym roku w grupie zawodników byli przedstawiciele: Publicznego Przedszkola w Czchowie, w Jurkowie i w Tymowej, Publicznej Szkoły Podstawowej w Czchowie i w Wytrzyszczce, Zespołu Szkół w Tworkowej, Zespołu Szkół i Przedszkola w Domosławicach i Złotej.

         Po defiladzie i zamieszczeniu insygniów Spartakiady na swoich miejscach nastał czas na odczytanie uroczystego ślubowania „OBIECUJĘ!  wykonywać wszystkie zadania i zabawy uczciwie, dokładnie i do końca” – po odczytaniu ślubowania przez Barbarę Wojakiewicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wszyscy sportowcy odpowiedzieli „OBIECUJĘ!” Następnie wysłuchaliśmy w ciszy Hymnu Olimpijskiego.

         W kolejnej części, jeszcze tej oficjalnej Prezes Stowarzyszenia życzyła wszystkim małym sportowcom sukcesów, dobrej zabawy w trakcie wykonywania konkurencji oraz uśmiechu. Wyrazy wdzięczności skierowała także do zaproszonych gości dziękując im za objęcie honorowego patronatu oraz za okazane wsparcie; podziękowania za pomoc w organizacji Spartakiady przekazała również na ręce dyrektorów szkół, przedszkoli i MOKSiRu.

Następnie gość szczególny naszej Spartakiady Jarosław Gurgul – Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego i zarazem Sekretarz Gminy Czchów złożył na ręce Prezes Stowarzyszenia oraz Dyrektor MOKSiRu Listy Gratulacyjne od Starosty Brzeskiego Andrzeja Potępy. Podziękował za zaangażowanie organizatorom życzył wszystkim udanej imprezy, a wypowiedziawszy słowa „II Spartakiadę Przedszkolaka uważam za otwartą” dokonał oficjalnego otwarcia Spartakiady.

Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na udział w konkurencjach. Jako pierwsi zmierzyli się najmłodsi sportowcy z grupy 3-4 latków. Z wielkim zapałem wykonywały zadania, biegały z woreczkiem na głowie, rzucały woreczki do celu, toczyły dużą piłkę oraz strzelały gole do małych bramek. Było bardzo radośnie, wszyscy - rodzice, nauczyciele i starsi koledzy i koleżanki - kibicowali oraz wspierali maluchów.

Kolejne drużyny – 4-5 latków miały nieco trudniejsze zadania, ale równie dobrze radziły sobie z ich wykonaniem. Najwięcej radości dostarczyło im przewożenie piłki taczką, robiły to tak sprytnie i z zaangażowaniem, że nawet jedna z taczek zgubiła kółko. W następnej konkurencji pokonywały tunel „gąsienica” i biegiem wracały do swojej drużyny. Były również rzuty do celu – tym razem do wiaderka oraz strzały do bramki, ale kijem hokejowym.

Starszaki miały przygotowane specjalne konkurencje, w których wykazały się bystrością, szybkością i zarazem dokładnością.  Pokonywały dość trudny tor przeszkód, brały udział w wyścigu na kocykach, podusię sprytnie kijem hokejowym przesuwały pomiędzy pachołkami, a na koniec krążki umieszczały na specjalnych stojakach.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji dzieci otrzymały pączki i soczki, a organizatorzy przygotowywali dyplomy i upominki.

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy. Pomoc w dekoracji zwycięzców nieśli: Magdalena Kraczkiewicz (trener najmłodszej sekcji ogólnorozwojowej MOKSiRu) oraz Krzysztof Skwarło Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie.

II Spartakiada Przedszkolaka organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej nie byłaby tak wspaniała bez zaangażowania i pomocy wielu osób. Serdecznie dziękujemy Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie, Zarządowi Powiatu Brzeskiego, Burmistrzowi Czchowa Markowi Chudobie za wsparcie zadania publicznego; dziękujemy dyrektorom i nauczycielom jednostek oświatowych biorących udział w Spartakiadzie; dziękujemy wszystkim małym sportowcom i ich rodzicom; dziękujemy Łukaszowi Pajorowi oraz Grzegorzowi Bacy za opiekę medyczną nad sportowcami; dziękujemy Dyrektorowi PG w Czchowie Annie Wojakiewicz-Skarżyńskiej oraz pracownikom obsługi hali sportowej; dziękujemy jeszcze raz wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu spartakiady.

 

Elżbieta Ogiela

 

Zapraszamy na foto relację.

 

Fot. Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Styczeń 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031